המפסיד הגדול בקרב על ראשו העבודה בנאום ההפסד שלו: "התקשרתי לגבאי והודעתי לו שחבריי ואני נעמוד לרשותו ולרשות המפלגה כדי לסייע במסע להחלפת נתניהו". יחמוביץ': "ניצחונו של גבאי - עדות שהמפלגה חפצת חיים"

הלם במטהו של עמיר פרץ בעקבות ההפסד המפתיע בקרב על ראשות העבודה."לפני זמן קצר התקשרתי לברך את אבי גבאי על היבחרו לראשות העבודה. הודעתי לו שחבריי ואני נעמוד לרשותו ולרשות המפלגה כדי לסייע במסע להחלפת נתניהו, שאנו מקווים שיהפוך למציאות", אמר פרץ לתומכיו המאוכזבים.

פרץ הוסיף: "היה פה מסע מדהים, שאלפי אנשים נסחפו אליו. מי שלא יודע להפסיד לעולם לא ינצח, ולכן אנחנו מקבלים את התוצאה. מפלגה היא מפלגה דמוקרטית, והדבר החשוב בדמוקרטיה הוא לדעת לקבל את ההכרעות הדמוקרטיות".

עוד תגובות במפלגת העבודה

ח"כ סתיו שפיר: "דרך חדשה למפלגת העבודה מתחילה עכשיו. מנהיגות אמיצה וישרה שנלחמת למען הציבור הישראלי יום יום הולכת לנצח גם בבחירות הכלליות. אני מברכת את אבי גבאי על ניצחון מעורר השראה וקוראת לכלל חברי הכנסת של מפלגת העבודה והמחנה הציוני להתחיל ביחד את הדרך לניצחון ולהובלת המדינה".

ח"כ שלי יחימוביץ: "בחירתו של אבי גבאי היא הישג מדהים ומרגש המעיד יותר מכל על כך שמפלגת העבודה היא מפלגה חפצת חיים, חכמה ודמוקרטית שיכולה לשמש דוגמא ומופת למערכת הפוליטית בישראל. זכינו ביו"ר מפלגה נקי כפיים, אמיץ ויוצא דופן בכישוריו, ומחר נקום לבוקר של תקווה".

ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני ומפלגת העבודה היוצא, יצחק (בוז'י) הרצוג: "שוחחתי כעת עם אבי גבאי ובירכתי אותו על ניצחונו המרשים בפריימריז לראשות מפלגת העבודה. הבהרתי לו כי אתייצב לצידו לסייע לו בכל דרך לחיזוקה של מפלגת העבודה והחלפת השלטון. שיהיה בהצלחה! שוחחתי גם עם עמיר פרץ ובירכתי אותו על מערכת הבחירות המרשימה שניהל."

דרמה פוליטית: אבי גבאי נבחר לתפקיד יו"ר מפלגת 'העבודה'