300,000 תוך 5 שנים במימון ציבורי: היו"ר החדש של מפלגת 'העבודה' מבטיח לפתור את משבר הדיור באמצעות תכנית מהפכנית. יש רק בעיה קטנה: היא בלתי מציאותית בעליל

אבי גבאי, שרק לפני יומיים נבחר לראשות מפלגת העבודה המקרטעת, כבר ממהר לכוון לראשות הממשלה ובראיונות שנערכו עמו ביממה האחרונה כבר ניסה לשרטט את הקואליציה העתידית שלו…

זה בדיוק הזמן לבדוק מה התכניות של גבאי לגבי משבר הדיור. ובכן, בתכנית שהציג גבאי לפני כחודש וחצי, הציע גבאי להגדיל את תקציב המדינה על מנת לייצר השקעות חדשות.

לפי גבאי, על המדינה לתקצב בנייה ציבורית של 300 אלף יחידות דיור במשך חמש שנים. להפריח מספרים באוויר הרי לא עולה כסף, אז קדימה, 300 אלף. רגע, למה לא מיליון?! אין וועדות, אין התנגדויות, אין ראשי עיר. פשוט להכניס את היד לקופת המדינה ולבנות. הידד. כמה פשוט, כמה קל – איך אף אחד לא חשב על זה עד כה? איך?!

ביזנעס שימושי

גבאי נדיב עד הסוף: לדבריו צריך להגדיל את מלאי הדיור הציבורי ולמסור דירות לזכאים וותיקים בלא עלות. הוא גם מדבר על תוספת של מאה מיליארד שקל לתחבורה הציבורית, הנהגת יום לימודים ארוך, העלאת שכר החיילים הלוחמים והשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום.

גם לגבי השאלה הזניחה, מאיפה הכסף, יש לו משנה סדורה: העלאת החוב הממשלתי ביחס לתוצר, מניעת בזבוזים הנובעים מהסכמים קואליציוניים (כאילו שאם הוא זה שיהיה בפוזיציה של ראש ממשלה הוא לא יחלק מיליארדים למפלגות), ביטול של בנייה ביהודה ושומרון מחוץ לגושי ההתיישבות ושיפור ניהול המערכת הממשלתית והציבורית והפיכתה לאפקטיבית.

יודעים מה, מילים של בית מרקחת שמזכירים את התכניות של לפיד. הרבה אוויר חם, מעט מאד מעשים.

מקור: http://bizzness.net/