זֹבְחֵי אָדָם עֲגָלִים יִשָּׁקוּן: ההנחיה של עיריית בית שמש לירות בכלבים משוטטים, גוררת הסתה מבחילה נגד הציבור החרדי בעיר מצד "פעילי זכויות בעלי חיים" וחלק מתושבי העיר • ואיך מגיבים תושבי השכונות? לסיפור המלא

בית שמש סוערת בעקבות ההנחיה שהעבירה העירייה לפקחים לפיה יש לירות בכלבים המשוטטים בעיר. לצד תושבי השכונות החדשות בעיר, שמברכים על ההוראה הנחוצה, יש מי שמנצלים את המצב כדי להסית באופן מביש נגד הציבור החרדי בעיר.

בראש ובראשונה מדובר בפעילי זכויות בעלי חיים – מגובים בתמיכת העיתונאים וכלי התקשורת השונים – וכיו"ב שעוד לפני ששמעו את הפרטים (ראו בהמשך) על הסיוט אותו חווים תושבי העיר מידי לילה, הם כבר יצאו בזעקות שבר על "הטבח והרצח של עיריית בית שמש בכלבים" תוך שהם מדגישים את העובדה שמדובר בראש עיר חרדי שדואג לתושבים החרדים.

חמורות מכך היו התגובות בדף הפייסבוק של העירייה להודעה הרשמית בענין. למרות שהטקסטים שנביא כאן הם קשים, מפאת כבוד הגולשים נמנענו מלהביא את הטקסטים הקשים באמת.

"תחילה רצחו את החילונים בעיר ועכשיו כלבים, דוסים שאיבדו כמה ברגים והורסים את הדת, פשוט מזעזע", מגיבה תושבת העיר.

גולש אחר כותב: "שימו לב !! עיר שצריך לשרוף את ראש העירייה שלה ואת כל משפחתו !!! בושה וחרפה שבמדינת ישראל בכלל חושבים לעשות דבר כזה אז כשזה יוצא לפועל… מדינת פלסטין!!".

עוד תגובות ברוח זו: "אם ככה אז נירה גם בחרדים שמרבצים ומסיטים נגד חיילים" (הטעות במקור. ד.ג).

"טינופות פרימיטיביות. יש דרכים אחרות לטפל בבעיה לפני שמתחילים לרצוח בעלי חיים. לא ייאמן שאשכרה יש אנשים שיוצאים הלילה למשמרת הרג של כלבים מסכנים. איפה המצפון שלכם?".

למרבה הצער, מי שהצטרפה להלך הרוח התקשורתי בנושא היא רעיית רה"מ שבחרה לפנות לשר החקלאות כדי שימנע את הירי. "אני מבקשת ממך לעשות כל שביכולתך כדי למנוע את הירי בכלבים שמתוכנן להתבצע בבית שמש. אני משוכנעת שבמאמץ המשלב רגישות ומקצועיות ניתן למצוא דרכים אחרות לשמור על בריאות הציבור", היא כתבה בפניה מיוחדת שהועברה לו.

תושבי השכונות, מנגד, לא נותרו חייבים ויצאו להסביר את עמדתם. בשורה של ראיונות ופרסומים הם מתארים את המציאות המסוייטת והמבעיתה בה הם חיים. כך לדוגמא תושב רמת בית שמש, יעקב לבי, כתב: ראיתי כמה מתלהמים על החלטת עיריית בית שמש לירות בכלבים משוטטים…אז ככה:

אולי מבחינה זאולוגית הם כלבים אבל מדובר בזאבים ממש. להקה של יותר מ10 פריטים בוגרים+צאצאים שחיה בהרים, תוקפניים מאד ושאינם נרתעים מבני אדם. המציאות בבית שמש היא שמידי יום ילדים ומבוגרים כאחד מותקפים על ידי הלהקה שמסתובבת ברחובות העיר בעיקר בשעות הערב והלילה.

כתושב מפוחד של השכונה הגובלת בהרים, יצאתי לצפות ולסייר עם הווטרינרית ד"ר קמחי. כל הפתרונות שנוסו נכשלו. הכלבים נובחים והשיירה נעצרת. לירות בבעלי חיים זה נשמע רע אבל מדובר בפיקוח נפש של ממש. למשפחות האיילים שנטרפו ונעלמו מהנוף זה כבר לא יעזור. אבל עדיין חיים כאן בני אדם!".

מאבק חמוש נגד הכלבים המשוטטים בבית שמש: "לירות באש חיה"