צה"ל: לא רואים בהרחבת קלקיליה איום ביטחוני

לקראת דיון נוסף בקבינט הנערך בשעה זו, אומרים בצה"ל כי הם מאמינים בגישה שיש לתגמל מקומות שמהם לא יוצא טרור. מוקדם יותר התעמת השר ליברמן התעמת עם המתנחלים במהלך ביקור בשומרון
 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

יוזמתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן להרחבת העיר קלקיליה, עברה את כל שרשרת האישורים של הצבא לפני העלתה לקבינט, ממפקדת החטיבה, ועד אלוף הפיקוד, כולם אישרו את התכנית.

בצה"ל אומרים כי הם אינם רואים בתכנית איום ביטחוני. להפך בצבא מאוד מאמינים בגישה שאומרת שצריך לתגמל מקומות שמהם לא יוצא ממנו טרור.

בנוסף, קלקיליה מוקפת בחומה מכל הכיוונים, שמגנה גם על מי שנוסע בכביש 6, כך שעוד 5,100 בתים שיבנו ועוד 1,000 בתים שכבר בנויים שיולבנו, לא ישפיעו ככל הנראה על מצב הביטחון באזור, כך סבורים בצבא.

בקרב המתנחלים רואים בתכנית איום חמור על היישובים שסמוכים לעיר – כפר סבא, כוכב יאיר ויישובי השומרון, ומפעילים הרבה לחץ על השרים להתנגד.

זעם בקרב המתנחלים: הממשלה אישרה את הרחבת העיר קלקיליה

כזכור על פי התכנית, אמורות להיבנות כ-6,200 יחידות דיור, עד לשנת 2035, זאת בנוסף למתקנים שונים ותשתיות על מנת לפתור את בעיית הגידול הטבעי בעיר.

מוקדם יותר היום סייר ליברמן בשומרון ואמר כי הבנייה במסגרת תכנית קלקיליה נעשית אך ורק באזור בבעלות פלסטינית פרטית, וכי מדובר ב-6,000 יחידות ולא 14,000.

"קלקיליה כלואה בתוך גדר ביטחון. זה שטח פלסטיני פרטי, שאף יהודי לא מגיע אליו. ביקשתי לבדוק עם אוגדת איו"ש מתי בפעם האחרונה רגל של יהודי דרכה במקום, ולא הצליחו לאתר".

"אנחנו מדברים על 6,100 יחידות דיור במקסימום, כשאלף כבר בנויות. וכל התוכנית הזו אמורה להתממש בשלבים, עד שנת 2035".

"אנחנו מדברים על 300-400 יחידות דיור בשנה, זה כל הסיפור. ולכן אני מציע שאנחנו באמת נדבר על העובדות ונהיה קשובים למציאות ולא רק לסיסמאות", אמר ליברמן.

עוד הוסיף ליברמן כי "זה ויכוח בין ימין אחראי ורציני לבין ימין משיחי ופופוליסטי" וכי "התוכנית זכתה לגיבוי מוחלט של הדרג הביטחוני ".

בתגובה קרא ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, לליברמן לשקול מחדש את תמיכתו בתוכנית.

לדבריו: "הכפלת עיר הטרור קלקיליה מסכנת את תושבי השרון והשומרון" ומי שמקדם תוכנית זו מקדם אך ורק אינטרסים פלסטינאיים".

בנוסף פנתה הילדה איילה שפירא שנפצעה ונכוותה בכל חלקי גופה בפיגוע בקבוק התבערה לפני שנתיים וחצי, ובשבוע שעבר נגזר עונשו של המחבל שפצע אותה ל-18 שנה בכלא בלבד, ושאלה את שר הביטחון: "מדוע הייתי צריכה להיפצע כדי שיבנו לישוב שלי כביש, והאויב מקבל בנייה בתמורה לטרור?"

ליברמן השיב לילדה והציג שוב את הסבריו על כך שהממשלה בונה בנייה ביהודה ושומרון גם ליהודים.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן