על רקע ההתפתחויות האחרונות בתיק 3000, קרא שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון לראש הממשלה להתפטר. לטענתו "לא ייתכן שנתניהו לא היה מעורב בפרשת הצוללות"

"נתניהו צריך להתפטר" כך אמר שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון בראיון בחדשות 10.

יעלון אמר את הדברים על רקע ההתפתחויות האחרונות בפרשת הצוללות. במהלך דבריו תקף יעלון את ראש הממשלה נתניהו, וטען כי "לא ייתכן שלא היה מעורב בפרשה.

"אינני יודע אם יצליחו במשטרה להביא את זה לכדי עבירות פליליות, וזה לא ממש משנה לי", אמר יעלון והוסיף, "מה שאני חוויתי בנושא הזה גורם לי להגיד בצורה מאוד ברורה. ראש הממשלה מושחת, ואני אומר את זה לא רק על פרשת 3000. אני מתפלא שלא זימנו אותו לעדות".

"הפיצוץ הגדול התחיל כשהסתבר לי שראש הממשלה נוסע לגרמניה לחתום עם קנצלרית גרמניה על שלוש צוללות נוספות ושתי ספינות לוחמה נגד צוללות", סיפר.

"בסופו של דבר זה נגמר בזה שנאמר לי ש'בביקור בגרמניה הוא לא חתם על מזכר ההבנות הזה אלא משהו שממשלת גרמניה תיתן לנו במידת הצורך בעתיד".

"מפה זה התנהל בטונים לא נעימים ובסופו של דבר אני מבין שהוא היה צריך לקבל את דעתי".

חשד: מסמכים בפרשת הצוללות – נגרסו

עוד הוסף שר הביטחון לשעבר. "אני כבר שנה וחצי לא ישן טוב. בהחלט אני רואה פה אחריות של ראש הממשלה. מבחינה ציבורית הוא גמר".

לאחר מכן סיפר יעלון שהוא כותב טיוטת ספר שעוסק בין השאר גם בפרשת הצוללות. "אני מודאג מהרבה דברים. חש שיש פה מגמה מסוכנת".