ארדן: "ישראל היא הריבון בהר, לא משנה מה העמדות של מדינות אחרות"

דריכות שיא הבוקר באזור העיר העתיקה לקראת פתיחת הר הבית בשעות הצהרים. השר לביטחון פנים על ההחלטה להציב מגנומטרים ואמצעי בידוק בכניסות להר: "היה חשש שזה ייצר תורים והמגנומטרים או מי שמפעיל אותם יהפוך להיות יעד לפיגוע"

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • 13 שנה חכינו! מעמד תפילה היסטורי ביום הפורים עצמו בערב שבת אחר חצות, למסירת שמות >>

  תוכן מקודם

"בכל הכניסות להר יוצבו שערים מגנטיים. ישראל היא הריבון בהר, לא משנה מה העמדות של מדינות אחרות": כך אומר הבוקר השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, בעקבות ההחלטות שקיבל ראש הממשלה בנושא..

בראיון לגל"צ הוסיף ארדן: "היום הציבור שיגיע לשערים שמיועדים לכניסת מוסלמים בהר הבית יגלה שהם סגורים. היכולת לתגבר ולהפעיל בדיקה של מגנומטרים, אפילו אם זו בדיקה ידנית, תהיה רק בחלק מהשערים. בהמשך השאיפה היא להציב שערים מגנטיים בכל הכניסות להר ולהביא למצב שכל מי שנכנס בשערי ההר יעבור בדיקה כזו".

ארדן הסביר מדוע החלטה מהסוג הזה לא התקבלה כבר בעבר: "צריך לזכור שכל פעולה שמשנה את המצב בהר היא פעולה שנדרש לה אישור והחלטה של הדרג המדיני כיוון שהדברים בדר"כ מתואמים עם ירדן וגורמים נוספים בזירה הבינ"ל. בגל הטרור של ספטמבר 2015 הנחתי את המשטרה להכין תכנית כזו, אבל מעולם לא נתקבלה החלטה ליישם את התכנית.

בימי שישי ובימי הרמדאן נכנסים עשרות אלפים ולפעמים מעל 100 אלף איש במעט שעות, היה חשש שזה ייצר תורים והמגנומטרים או מי שמפעיל אותם יהפוך להיות יעד לפיגוע. הפרויקט הציב הרבה דילמות גם בפני הדרג המבצעי וגם המדיני".

ההתנגדות של הירדנים למהלך? ארדן נחרץ: "החלטה היא החלטה. ישראל היא הריבון בהר, לא משנה מה העמדות של מדינות אחרות. אם מחליטים שמהלך מסוים יש לו יתרון מסוים, אז מבצעים אותו".

//www.jdn.co.il/breakingnews/862283

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן