שר החינוך וחבר הקבינט המדיני ביטחוני התייחס הבוקר להסכם הפסקת האש שחתמו המעצמות בסוריה והביעה דאגה מפני ההשלכות שלו על ישראל והאזור. "איראן היא איום גדול הרבה יותר מארגון דאע"ש"

"איראן היא האיום המשמעותי במזרח התיכון, האיום הזה חמור יותר מהאיום של דאע"ש: כך אומר הבוקר שר החינוך וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, נפתלי בנט.

בראיון לרשת ב התייחס בנט להסכם הפסקת האש שחתמו המעצמות בסוריה וכינה אותו "הסכם בעייתי". הסיבה: הוא מאפשר את התבססותה של איראן וגרורותיה בסוריה.

"ברגע שהם לופתים לפיתת את תמנון את אזורנו זו בעיה גדולה מאוד", כך בנט.

//www.jdn.co.il/news/world_news/862514

כזכור, בשבוע שעבר נכנס לתוקפו ההסכם בין ארצות הברית ורוסיה, לפיו תוגדר רצועת ביטחון בת 15-20 קילומטרים מהגבול בין ישראל לסוריה שבה לא יילחמו הצדדים. למרות הדיווחים הקודמים, ישראל ככל הנראה אינה צד בהסכם, אבל העבירה את עמדתה דרך האמריקנים.

על הפסקת האש יפקחו כוחות רוסים, מה שמעלה חשש בצד הישראלי לגבי מוכנותם של הרוסים לעמוד מול איראן, שכן אינם אמורים להיכנס לרצועת הביטחון. בישראל גם מודאגים מהשפעת ההסכם על יכולת הפעולה צה"ל בשטח הפסקת האש.

חשש נוסף הוא ההכרה שיוצר ההסכם בהימצאות חיזבאללה וכוחות נוספים הנתמכים בידי איראן בשטח סוריה, כל עוד אינם נכנסים לרצועת הביטחון. כלומר שארה"ב, שמטרת פעולותיה בסוריה מוגדרת למלחמה בדאע"ש בלבד, מבטאת את הסכמתה להימצאות כוחות אלה על אדמת סוריה.

בוידאו: כוחות של צבא רוסיה פועלים בסוריה