שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, התייחס לדאגה שהביעו גורמים ישראלים בכירים בעקבות ההבנות המתגבשות בין המעצמות בענין הסכם הפסקת האש בסוריה, וניסה להרגיע: "האינטרס הישראלי ילקח בחשבון"

הרוסים מנסים להרגיע את ישראל: בעקבות הדאגה שהביעו בישראל מפני ההבנות בין המעצמות בענין סוריה, מבטיח שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, כי האינטרס הישראלי ילקח בחשבון.

"רוסיה וארצות הברית יתחשבו באינטרסים והחששות של ישראל", דברי לברוב.

כזכור, מוקדם יותר היום נדרש השר נפתלי בנט להסכם וכינה אותו "בעייתי". הסיבה: הוא מאפשר את התבססותה של איראן וגרורותיה בסוריה.

"ברגע שהם לופתים לפיתת את תמנון את אזורנו זו בעיה גדולה מאוד", כך בנט.

//www.jdn.co.il/news/world_news/862514

בשבוע שעבר נכנס לתוקפו ההסכם בין ארצות הברית ורוסיה, לפיו תוגדר רצועת ביטחון בת 15-20 קילומטרים מהגבול בין ישראל לסוריה שבה לא יילחמו הצדדים. למרות הדיווחים הקודמים, ישראל ככל הנראה אינה צד בהסכם, אבל העבירה את עמדתה דרך האמריקנים.

על הפסקת האש יפקחו כוחות רוסים, מה שמעלה חשש בצד הישראלי לגבי מוכנותם של הרוסים לעמוד מול איראן, שכן אינם אמורים להיכנס לרצועת הביטחון. בישראל גם מודאגים מהשפעת ההסכם על יכולת הפעולה צה"ל בשטח הפסקת האש.

חשש נוסף הוא ההכרה שיוצר ההסכם בהימצאות חיזבאללה וכוחות נוספים הנתמכים בידי איראן בשטח סוריה, כל עוד אינם נכנסים לרצועת הביטחון. כלומר שארה"ב, שמטרת פעולותיה בסוריה מוגדרת למלחמה בדאע"ש בלבד, מבטאת את הסכמתה להימצאות כוחות אלה על אדמת סוריה.

בוידאו: כוחות של צבא רוסיה פועלים בסוריה