גבול הצפון. צילום: דורון הורוויץ / פלאש 90

צה"ל מפרסם תיעוד מרשיע: כך נערך חיזבאללה למערכה הבאה • צפו

בלבוש אזרחי, בקרבת הגבול, עם משקפות משוכללות ומצלמות מקצועיות: צה"ל מפרסם תיעוד של פעילי חיזבאללה כשהם מפרים את החלטות האו"ם בדרך לאיסוף מודיעין על ישראל. אלוף פיקוד הצפון: כוחות יוניפי"ל חסרי אונים מול הטרוריסטים". צפו

מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, נאם היום בטקס חילופי מפקד עוצבת הגליל. בנאומו, התייחס אלוף סטריק גם להפרות הנמשכות מצד חיזבאללה של החלטה 1701 של האו"ם.

"לא נעלמת מעינינו העובדה כי ארגון הטרור חיזבאללה מפר באופן שיטתי את החלטה 1701 של האו"ם", אמר בנאומו אלוף סטריק, "ובניגוד מוחלט לה שומר על נוכחות צבאית גם אם זו נסתרת, בעשרות כפרים שיעיים מדרום לליטני".

במקביל, מתפרסמים סרטונים החושף כיצד חיזבאללה מקיים פעילות בדרום לבנון הכוללת הפעלת מערך מודיעין ותצפית מסועף. פעילי הארגון מפטרלים באזור דרום לבנון, סמוך לגבול, ואוספים מידע מודיעיני, כשהם בלבוש אזרחי ומצוידים במשקפות ובמצלמות מקצועיות.

"צבא לבנון מעלים עין מפעילות חיזבאללה, מסווה את סיורי ארגון הטרור בדרום לבנון ואף מאפשר לו להשתמש בתשתיותיו כנגד מדינת ישראל", הוסיף בנאומו אלוף סטריק. "כוחות יוניפי"ל הפועלים בגזרה ניצבים לעתים חסרי אונים אל מול פעילות חיזבאללה, ומשקפים את פעילותו כלפי חוץ באופן מדויק".

"השקט והיציבות הביטחונית באזור חשובים לכולנו. פנינו אינן לעימות, לשוננו אינה מתלהמת", הבהיר אלוף פיקוד הצפון והדגיש: "בדיוק משום כך אנו מצפים מהקהילה הבינלאומית וממדינת לבנון, להפעיל את מירב המאמצים על-מנת לשמר את השקט והביטחון למרות נוכחות ארגון הטרור חיזבאללה".

אלוף סטריק התייחס גם לסוגיה האירנית ואמר: "לא נעלמת מעינינו העובדה כי אירן מנסה לחדור ללבנון ולסוריה ולהקים בהן תשתיות טרור נרחבות".

"כמעט 11 שנים חלפו מאז נדמו הדי התותחים והמקלעים במלחמת לבנון השנייה", הוסיף מפקד פיקוד הצפון, והדגיש: "היו אלה 11 שנים שקטות, שנים של יציבות ביטחונית יחסית, שנים בהן המשכנו לעקוב מקרוב אחר הנעשה מצידו השני של הגבול, ולרגע לא שכחנו כי אסור שהשקט יתעתע בנו. המוכנות וההיערכות שלנו לתרחישים גבוהות ומתחדדות כל עת, ואנו ממשיכים לעקוב אחר הנעשה בשטח ומשפרים באופן מתמיד את המענה ההגנתי ולצידו את יכולותינו ההתקפיות באם נדרש להן. לכשנדרש אליהן, נפעיל אותן במלוא העוצמה".

//www.jdn.co.il/breakingnews/861188

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן