לאחר מספר שבועות של תכנון נפתחה היום לתנועת כלי רכב הפניה החדשה מרחוב ז'בוטינסקי לרחוב הרב שך, מה שצפוי להקל על העומס שנוצר בחודשים האחרונים לאורך התוואי בעקבות עבודות הרכבת הקלה שמתבצעות במקום

שבוע אחרי חשיפת 'ביזנעס', השינוי בכניסה לבני ברק עבר לביצוע והחל מהיום (ה) תהיה פניה חדשה לכלי רכב מרחוב ז'בוטינסקי לרחוב הרב שך במטרה להקל על עומס התנועה הגדול הקיים באזור זה.

אברהם טננבוים, דובר העירייה, מסר כי זה תקופה ארוכה שלאורך רחוב ז'בוטינסקי מתבצעות עבודות של חברת 'נת"ע' כחלק מתכנית "הרכבת הקלה" שתחל בבת ים ותעבור בערים תל אביב, רמת גן, בני ברק ופתח תקוה. בחלק מהערים, ובהן בני ברק, תיסע הרכבת מתחת לאדמה.

"עבודות אלו מצריכות היערכות מיוחדת בתחומי העיר, ובד בבד, גורמות לעומסי תנועה לא קלים, כשבמסגרת התכנית תימשכנה העבודות למעלה משלוש שנים, אך, אין ספק, כי הרכבת הקלה שתפעל מתחת לקרקע תהווה פיתרון מהפכני להסעת המונים בכבישי האזור", אמר טננבוים והוסיף כי "פתיחת הפניה החדשה מרחוב ז'בוטינסקי לכיוון רחוב הרב שך מיועדת ליצור כניסה נוספת לעיר מכיוון ז'בוטינסקי, ולהקל על העומס התנועתי בכניסה לרחוב אהרונוביץ' מכיוון צומת גהה ומרחוב החלוצים".

ביזנעס שימושי

המצב, כיום, בניגוד לעבר, בו הטיפול בכביש ז'בוטינסקי, שהוא כביש בינעירוני, היה בידי העיריות בכל נושאי התנועה, התחזוקה והתאורה, הרי, שמאז החלה נת"ע לבצע את עבודות הקמת הרכבת הקלה, בהתאם להנחיות משרד התחבורה, עבר הטיפול התנועתי והתחזוקתי בכבישים שבעיריות שבהן מתעתדת הרכבת לפעול, כולל בני ברק, לידי חב' נת"ע, עד להפעלת הרכבת בעוד שנים אחדות.

יחד עם זאת, למרות שהנושא התנועתי אינו בטיפולה של עיריית בני ברק בשלב זה, מפעילה העירייה צוותים לבדיקת המצב ומעלה הצעות ודרישות מחברת נת"ע על מנת שזו תפעל לשיפור המצב. בין היתר, כאמור, גם הדרישה בעניין הפניה החדשה מרח' ז'בוטינסקי לרחוב הרב שך, שיצאה בימים אלה לפועל.

מקור: http://bizzness.net/