אלפי מוסלמים השתתפו במהלך הבוקר בתפילות יום השישי בהר הבית. במספר מוקדים פרצו עימותים בין מתפללים לשוטרים, אך בעוצמות ובהיקפים נמוכים בהרבה מהתחזיות המוקדמות • בפנים: דיווחים ותיעוד נרחב מהשטח

במשטרת ירושלים מסכמים בסיפוק את מבצע אבטחת תפילות יום השישי בהר הבית. למרות התחזיות המוקדמות שדיברו על כאוס מוחלט, ועל אף ההערכות של גורמי ביטחון כי אי-הסרת המגנומטרים תוביל לאלימות חסרת תקדים באזור, התפילות וההתפזרות שלאחריהן התנהלו בשקט יחסי, למעט עימותיים קטנים במספר מוקדים.

בס"ה הגיעו היום לסביבת הר הבית קרוב לרבבת מתפללים מוסלמים. כמה עשרות מהם לקחו חלק פעיל בעימותים, מתוכם נפצעו 6 מתפרעים ועוד אחד נעצר.

מדובר על הישג אישי לשר לביטחון פנים ולצמרת המשטרה שהתעקשו על השארת המגנומטרים בכניסות להר הבית, בניגוד לדעתם של בכירי צה"ל והשב"כ.

כאמור, לפי שעה נראה שהאירועים הסתיימו או קרובים לסיום. אם יהיו התפתחויות נשוב ונדווח לפי הענין.

בוידאו: ח"כ טיבי משלהב את ההמונים, הבוקר

מהמשטרה נמסר: "החל משעות הבוקר נכנסו עשרות מתפללים להר הבית וקיימו את תפילת הצהריים בהר הבית. במקביל , התגודדו מוסלמים במבואות העיר העתיקה, צלאח א דין, רוקפלר וראס אל עמוד וקיימו שם את התפילה. בסיום התפילה ותחילת פיזור המתפללים החלו ליידות אבנים לעבר הכוחות. הם פוזרו על ידי הכוחות תוך שימוש באמצעים. נעצר חדוד שזוהה על ידי הכוח מיידה אבנים.

המשטרה ממשיכה בהיערכות המוגברת בכל אזור אגן העיר העתיקה והמבואות".

את כל השתלשלות אירועי הבוקר, שלב אחרי שלב, תמצאו כאן.

צילומים: הדס פרוש / פלאש 90

בוידאו: שוטרים בודקים חשוד בכניסה לעיר העתיקה. צילום: 'מדברים תקשורת'

בוידאו: תיעוד מהעימותים