לאחר שהתפילות באזור הר הבית הסתיימו בשקט יחסי, פרצו התפרעויות אלימות במספר שכונות ערביות. הפלסטינים מדווחים על 3 הרוגים בהם ילד בן 8 ונער בן 17 שנורה, לטענתם, בידי מאבטחים יהודיים. גופתו הוברחה מבית החולים

שעתיים לאחר סיומן השקט של התפילות בהר הבית וסביבותיו פרצו עימותים אלימים בין כוחות הביטחון לפורעים פלסטינים במספר שכונות במזרח ירושלים, כשהמוקדים המרכזים הם א-טור וראס אל-עמוד.

ע"פ דיווחים פלסטינים שונים, במהלך העימותים מצאו את מותם שלושה מתפרעים, בהם נער בן 17 וילד בן 8 שנהרג כתוצאה משאיפת עשן. לטענת הפלסטינים, הנער בן ה-17 שנהרג, נורה למוות בידי מאבטח של הבניינים היהודיים שבראס אל עמוד. גופתו הוברחה מבית החולים במזרח העיר אליו פונה – מה שלא יאפשר לחקור את הסיבה האמיתית למותו – והלוויתו נערכת כעת.

בוידאו: ירי ושימוש באמצעים לפיזור הפגנות באחת ההתפרעויות

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל התמודדה עם מספר מצומצם של הפרות סדר אלימות שהחלו עם סיום התפילה .הפרות הסדר התקיימו בצלאח א דין, ראס אל עמוד, א טור, רוקפלר ובעוטף ירושלים.

במהלך הפרות הסדר בוצע ידויי אבנים, הושלכו בקבוקי תבערה וחפצים לעבר הכוחות, כמו כן נורו זיקוקין בכינון ישיר. מפירי הסדר פוזרו תוך שימוש באמצעים.

4 שוטרים נפצעו מאבנים ומזיקוקין שהושלכו לעברם על ידי המתפרעים וטופלו במקום. במהלך הפרות הסדר בראס אל עמוד דווח על שני פצועים שפונו עצמאית למוקאסד. בהמשך דווח כי אחד מהם מת בבית החולים ובשעה זו נקבר. כמו כן, פצוע נוסף באטור, הנסיבות נבדקות.

לאחר סיום התפילות בהר הבית המתפללים התפזרו, כל צירי התנועה באגן העיר העתיקה נפתחו לתנועה והסדר הושב על כנו. המשטרה ממשיכה בפריסתה בעיר העתיקה ובכלל לשמירה על הביטחון ועל הסדר הציבורי".

בתמונה: הלווית ההרוג בן ה-17 שגופתו הוברחה מבית החולים