דיון דחוף במועצת הביטחון של האו"ם על העימותים בירושלים

לאור העימותים בירושלים והצבת הגלאים סמוך להר הבית, פנו שוודיה, מצרים וצרפת יחד - ודרשו לקיים דיון דחוף במועצת הביטחון של האו"ם על ההסלמה המורגשת ביום שני הקרוב

מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס ביום שני לדון במצב בירושלים ובהסלמה המורגשת – כך דיווחו הערב (מוצ"ש) מספר מקורות דיפלומטיים.

ע"פ סגן שגריר שוודיה לאו"ם, קארל סקאו, הדיון ייערך לבקשת שוודיה, צרפת ומצרים שרצו "לדון בדחיפות בדרך בה ניתן לתמוך בהרגעה ובהפחתת העימות
הרקע לפנייה הדחופה הוא ההחלטה הישראלית להצבת גלאי המתכות בהר הבית,וגם העימותים בהם נהרגו לפחות שלושה פלסטינים במהלך סוף השבוע האחרון.

כזכור השבוע נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן שיגר איתותים על רצונו לקיים שיחה עם נשיא המדינה ראובן ריבלין, בניסיון לתווך במגעים להרגעת הרוחות בהר הבית.
הבקשות שהגיעו למערכת המדינית הישראלית הועברו למשרד החוץ שהמליץ לנשיא המדינה שלא לקיים את השיחה לאור ההסתה והמעורבות הטורקית בחימום הרוחות.

אך הנשיא דחה את ההמלצה וקיים שלשום (ה') את השיחה עם הנשיא הטורקי.

הנשיא ריבלין לארדואן: "הפיגוע בהר הבית – חציית קו אדום"

בשיחתם הבהיר הנשיא ריבלין למקבילו הטורקי כי "מתקפת הטרור שהתרחשה ביום שישי שעבר בהר הבית, היא חציית קו אדום בלתי מתקבלת המעמידה בסכנה את היכולת לחיות יחד".

הנשיא הזכיר לארדואן כי לאחר מתקפות הטרור בטורקיה, מהרה מדינת ישראל לגנות בתוקף מעשים נפשעים אלו וכי אנו מצפים לשמוע גינוי דומה גם מטורקיה מפני שטרור הוא טרור בכל מקום בו הוא מתרחש, בירושלים, איסטנבול או פריס.

2 תגובות

בושה וחרפה זה מה שמציק להם אדרבה שיגנו גם את הפיגועים שהיו בירושלים ובארץ בכלל זו צביעות ושקר שאין כמהו ימ"ש

ליהודי
בוקר טוב אליהו…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן