גופות המחבלים מוצאות מהר הבית. צילום: פלאש 90

בכפוף להמלצת המשטרה: המדינה מוכנה להשיב את גופות המחבלים מהר הבית

יותר משבוע לאחר הפיגוע הרצחני בהר הבית, מתגבשת הבנה בין נציגי המדינה למשפחות המחבלים לפיה הגופות יוחזרו אליהן לצורך קבורה, בתנאי שימולאו דרישות המשטרה, במרכזן: הגבלת מספר הנוכחים והפקדת ערבות

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • הריני ממנה לשליח את מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א להעביר עבורי את המתנות לאביונים

  תוכן מקודם

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

יותר משבוע לאחר הפיגוע הרצחני בהר הביתהמדינה מוכנה להחזיר את גופותיהם של שלושת המחבלים בני חמולת ג'בארין מאום אל-פאחם – כך חושף כעת ערוץ 10.

ע"פ הדיווח, ההבנות הושגו בין נציגי המדינה למשפחות המחבלים, והן הותנו בכך שההלוויה וההתאגנויות סביבה ייעשו בתיאום ובציות מוחלט למשטרה. במרכז דרישות המשטרה: הגבלת מספר המשתתפים בהלוויה, הפקדת ערבויות ועוד.

"אי עמידה בתנאים הללו, עלולים להוביל לפגיעה בחיי אדם ורכוש. קיים פוטנציאל ממשי שהפרות הסדר הללו יגלשו להר הבית, ליהודה ושומרון ולירושלים", צוטטו גורמים במשטרה. לדבריהם, "המשפחה בקשה להתייעץ על התנאים ועד כה לא חתמה על התנאים ולא החזירה תשובה".

בתוך כך, השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, שב ומבהיר: המגנומטרים בהר הבית לא יוסרו לפי שעה. "אסור לנו להיגרר להסתה ולשקרים המופצים: הר הבית פתוח. כל מוסלמי יכול להיכנס אליו בחופשיות ולהתפלל. מה שעומד לנגד עיניי כשר לביטחון הפנים זו השמירה על ביטחון המתפללים והמבקרים בהר שנמצא תחת ריבונותנו", כתב ארדן בדף הפייסבוק שלו.

הוא הוסיף: "הצבא, השב"כ והמשטרה עושים כל שלאל ידם כדי להגן על כולנו. גלאי המתכות הם רק תירוץ. אסור לנו להיכנע לאיומים ולאלימות וזו הסיבה שהקבינט החליט ביום שישי על השארתם. כל עוד המשטרה לא תאשר תכנית אבטחה אחרת שיכולה להבטיח את הביטחון בהר הבית – אין להסירם וכל מי שירצה להיכנס להר – יצטרך לעבור בהם".

בוידאו: התיעוד שפרסמה המשטרה כדי להוכיח את נחיצות המגנומטרים

5 תגובות

למה מחזירים להם את הגופות
כשגופות הקדושים חללי צה"ל מוחזקים בידי חמאס?

הממשלה חייבת ליצור חוק שלא מחזירים כלל פגרי מחבלים.
זה הגיוני ומובן לכל.
זה הדיוטות גמורה להחזיר -ללא כל קשר לגופות חיילנו הי"ד
והדברים פשוטים לכל

אני דוקא בעד להחזיר להם את הגופות, אבל בתנאי שהן מבותרות לחלקים קטנים ומשוחות בשומן חזיר

ביטלו את המגנומטורים

ביטלו את המגנומטורים?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן