יותר משבוע לאחר הפיגוע הרצחני בהר הבית, מתגבשת הבנה בין נציגי המדינה למשפחות המחבלים לפיה הגופות יוחזרו אליהן לצורך קבורה, בתנאי שימולאו דרישות המשטרה, במרכזן: הגבלת מספר הנוכחים והפקדת ערבות

יותר משבוע לאחר הפיגוע הרצחני בהר הביתהמדינה מוכנה להחזיר את גופותיהם של שלושת המחבלים בני חמולת ג'בארין מאום אל-פאחם – כך חושף כעת ערוץ 10.

ע"פ הדיווח, ההבנות הושגו בין נציגי המדינה למשפחות המחבלים, והן הותנו בכך שההלוויה וההתאגנויות סביבה ייעשו בתיאום ובציות מוחלט למשטרה. במרכז דרישות המשטרה: הגבלת מספר המשתתפים בהלוויה, הפקדת ערבויות ועוד.

"אי עמידה בתנאים הללו, עלולים להוביל לפגיעה בחיי אדם ורכוש. קיים פוטנציאל ממשי שהפרות הסדר הללו יגלשו להר הבית, ליהודה ושומרון ולירושלים", צוטטו גורמים במשטרה. לדבריהם, "המשפחה בקשה להתייעץ על התנאים ועד כה לא חתמה על התנאים ולא החזירה תשובה".

בתוך כך, השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, שב ומבהיר: המגנומטרים בהר הבית לא יוסרו לפי שעה. "אסור לנו להיגרר להסתה ולשקרים המופצים: הר הבית פתוח. כל מוסלמי יכול להיכנס אליו בחופשיות ולהתפלל. מה שעומד לנגד עיניי כשר לביטחון הפנים זו השמירה על ביטחון המתפללים והמבקרים בהר שנמצא תחת ריבונותנו", כתב ארדן בדף הפייסבוק שלו.

הוא הוסיף: "הצבא, השב"כ והמשטרה עושים כל שלאל ידם כדי להגן על כולנו. גלאי המתכות הם רק תירוץ. אסור לנו להיכנע לאיומים ולאלימות וזו הסיבה שהקבינט החליט ביום שישי על השארתם. כל עוד המשטרה לא תאשר תכנית אבטחה אחרת שיכולה להבטיח את הביטחון בהר הבית – אין להסירם וכל מי שירצה להיכנס להר – יצטרך לעבור בהם".

בוידאו: התיעוד שפרסמה המשטרה כדי להוכיח את נחיצות המגנומטרים