ראש השב"כ, נסע לירדן בשליחות רה"מ כדי לטפל במשבר בשגרירות, לאחר ששב עדכן את ראש הממשלה בדרישת הירדנים לפיה: "אין מה לדבר על החזרתו של איש האבטחה, עד שיוסרו גלאי המתכות". מלשכת רה"מ הכחישו את הדיווח: "לא הייתה דרישה ירדנית לכרוך בין הדברים"

הקבינט המדיני-ביטחוני צפוי להיוועד הערב (ב') על מנת לדון בפתרונות חלופיים אפשריים לגלאי המתכות שהוצבו בהר הבית.

הקבינט צפוי לאשר מתווה לפיו הירדנים יאפשרו את יציאתו של המאבטח שירה והרג צעיר שניסה לדקור בכיר בשגרירות הישראלית, ובתמורה יוסרו גלאי המתכות.

את העסקה לכאורה, הציג לנתניהו ראש השב"כ נדב ארגמן לאחר ששב מירדן ע"מ לפתור את המשבר בשגרירות.

בחזרתו לארץ עידכן ארגמן את ראש הממשלה בדרישת הירדנים ובאמירה שלהם לפיה: "אין מה לדבר על החזרתו של איש האבטחה, עד שיוסרו גלאי המתכות".

מנגד מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "המגעים בין ישראל לבין ירדן התנהלו ביממה האחרונה, באווירה של שיתוף פעולה". בלשכה הכחישו שישנה דרישה ירדנית להסיר את גלאי המתכות בתמורה לשיבת המאבטח.

בהמשך הערב צפוי ראש הממשלה נתניהו לשוחח בטלפון עם המלך הירדני עבדאללה שנמצא בימים אלה בסיור בחוף המערבי בארצות הברית.

ראש הממשלה נתניהו הבהיר היום בפתח פגישתו עם ראש ממשלת גאורגיה כי "הבטחתי לאיש האבטחה שאנחנו נדאג להחזיר אותו לארץ, אנחנו כבר מנוסים בזה".

נתניהו למאבטח שנפצע בירדן: "נדאג להחזיר אותך לארץ"


"שוחחתי הלילה פעמיים עם שגרירת ישראל בירדן עינת שלאין ועם איש האבטחה", אמר. "התרשמתי שהיא מנהלת את הדברים שם היטב. אמרתי לשניהם שאנחנו מקיימים מגעים שוטפים עם גורמי ביטחון והממשל בעמאן בכל הרמות, כדי להביא לסיום מהיר ככל האפשר של האירוע".

בתוך כך, מוקדם יותר היום קיימה מועצת הביטחון של האו"ם דיון בנושא המתיחות בישראל. לאחר הדיון, אמר השגריר הפלסטיני באו"ם ריאד מאליכי כי "אם לא יבוצעו כל דרישות העם הפלסטיני עד יום שישי הקרוב – הוא יהיה גדול יותר מהקודם". הוא קרא להסרת כל האמצעים מהר הבית, לא רק גלאי המתכות אלא גם מצלמות ואמצעים אחרים.

מאליכי התייחס גם לפיגוע הקשה בחלמיש שבו נרצחו שלושה מבני משפחת סלומון. "אל תצפו שכל הפלסטינים יהיו מלאכים ולא יגיבו על הפיגוע", אמר, "יש כמה שייקחו את העניינים לידיים כיחידים, אך זו לא בהכרח המדיניות של ההנהגה הפלסטינית".הוא הוסיף וטען כי "האלימות מבוצעת על ידי הכיבוש", אך הדגיש כי אינו תומך באלימות.