השניים שוחחו בטלפון ובין היתר סיכמו להסיר את המגנומטרים מהר הבית ובמקביל לאפשר את שחרור איש האבטחה הישראלי מהשגרירות בעמאן • בשעה זו מכונס הקבינט לדיון בנושא - כשמרבית השרים תומכים בעמדת ראש הממשלה לפיה יש להסיר את גלאי המתכות

סוכנות הידיעות הירדנית הרשמית מדווחת כי המלך עבדאללה שוחח הערב (ב') בטלפון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

על פי הירדנים, שני המנהיגים סיכמו על פתרון למשבר שיכלול את הסרת המגנומטרים, אך יאפשר לישראל להציב אמצעי אבטחה אחרים המקובלים על הממשל בירדן.
המלך עבדאללה טען בשיחה כי יש להסכים על צעדים שיביאו למניעת פרוץ הסלמה דומה בעתיד.

בלשכת ראש הממשלה הדגישו מוקדם יותר כי לא הייתה דרישה ירדנית לכרוך את שובו של איש האבטחה הבכיר בשגרירות ישראל בעמאן, עם הסרת המגנומטרים בהר הבית.

בשעה זו מכונס הקבינט המדיני ביטחוני לדיון בנושא – כשמרבית השרים תומכים בעמדת ראש הממשלה לפיה יש להסיר את גלאי המתכות ולהתקין במקומם אמצעים מתקדמים אחרים.

בישיבת הקבינט תציג המשטרה פתרון אבטחתי חלופי שגובש להבטחת השקט והביטחון בהר הבית במקום המגנומטרים, הכולל שילוב של מצלמות חכמות עם טכנולוגיה מתקדמת לזיהוי תוי פנים ועיבוי משמעותי של כוחות השיטור בעיר העתיקה ובהר הבית.

הושגה הסכמה על החלופות לגלאים; מצלמות נוספות הוצבו בהר הבית

כזכור בישיבת הקבינט אמש, שנמשכה כשש שעות והסתיימה רק לקראת השעה 4:00 בבוקר, דנו השרים באירועים המתגלגלים בירדן והמתיחות סביב הר הבית, אך לא התקבלה כל החלטה בנוגע להצבת המגנומטרים.

במשטרה הציגו בקווים כלליים את החלופה המוצעת להצבת המגנומטרים, שגובשה בתום פגישות של בכירי המשטרה עם כמה חברות אבטחה מובילות בארץ ובעולם.

התכנית, שעלותה התקציבית מוערכת בסכום גבוה, טרם הוצגה בפני השרים בפירוט, הערב, השרים יקבלו סקירה מפורטת לגבי תכניה, כחלק מההחלטה על הסרת המגנומטרים.