הקבינט המדיני-ביטחוני החליט הלילה על הסרת המגנומטרים והצבת מערכת בידוק חכמה של מצלמות. עד ליישום ההחלטה בפועל - יתוגברו כוחות המשטרה באזור. במקביל הודיעו הירדנים כי הם מקבלים את גירסת ישראל בנוגע לאירועים בשגרירות

חברי הקבינט המדיני-ביטחוני קיימו הלילה ישיבה ממושכת שבסיומה הוחלט להסיר את המגנומטרים בכניסות להר הבית. ע"פ הודעת משרד רה"מ, ההחלטה התקבלה "בהמלצת כל גופי הביטחון". ע"פ ההחלטה, בתקופה הקרובה יוצבו במקום המגנומטרים מצלמות בידוק חכמות ומתקדמות שיבצעו בפועל את אותו בידוק.

עד שזה יקרה, כך ע"פ ההחלטה, יתוגברו הכוחות בשטח.

לפנות בוקר, זמן קצר לאחר קבלת ההחלטה, פירקו עובדי תחזוקה את המגנומטרים בכניסה להר הבית.

בהודעה הרשמית של משרד רה"מ נאמר: "1. הקבינט מקבל את המלצת כל גופי הביטחון להמיר את הבידוק של גלאי המתכות בבידוק ביטחוני המבוסס על טכנולוגיות מתקדמות ("בידוק חכם") ובאמצעים נוספים, כדי להבטיח את ביטחון המבקרים והמתפללים בעיר העתיקה ובהר הבית.

2. עד ליישום התוכנית תתגבר משטרת ישראל את כוחותיה ותבצע פעולות נוספות ככל שיידרש על-מנת להבטיח את ביטחון המבקרים בהר.

3. הקבינט החליט על הקצאת תקציב של עד 100 מלש"ח לטובת יישום התוכנית (בפרק זמן של עד שישה חודשים) כולל בקיצוץ רוחבי ככל שיידרש, על-פי התכנית שיגיש המשרד לביטחון הפנים. עלות התכנית תכלול גם מימון תקני שוטרים על פי המלצת המשטרה".

בתוך כך, ממשלת ירדן הודיעה כי היא מקהלת את גירסת ישראל לפיה המאבטח בשגרירות ירה רק לאחר שהותקף. למרות זאת, הירדנים מתעקשים כי הרקע לאירוע הוא וויכוח בין הצדדים ולא לאומני.