בשבוע שעבר, בליל שישי, שעה ששוק מחנה יהודה תוסס בפעילותו, הגיעו פקחי מס ההכנסה לביקור בדוכנים השוקקים. באופן מפתיע - התוצאות היו חיוביות יחסית

חשבתם שפקחי מס ההכנסה עובדים רק בשעות הפעילות הרגילות? טעיתם. בשבוע שעבר, בליל שישי, שעה ששוק מחנה יהודה תוסס בפעילותו, הגיעו פקחי מס ההכנסה לביקור בדוכנים השוקקים. באופן מפתיע, מבצע הביקורת של רשות המיסים בירושלים שהחל בשעות אחר הצהרים והסתיים כאמור, בשוק ההומה בשעות הלילה, הניב דווקא תוצאות חיוביות יחסית.

רק ב-12 מתוך 142 עסקים שנבדקו, נמצאו ליקויים. מה שמעיד על שינוי בתודעה הציבורית כפי שניתן להסיק ממגמה מתמשכת לאורך השנה האחרונה. עם זאת, אצל אחד הירקנים בשוק מצאו הפקחים כי לא רשם את הכספים ששולמו לו באותו היום בסך כולל של כ-7,500 שקלים. בנו של בעל העסק הסביר כי ספרי החשבונות נמצאים בבית אביו ובסוף היום הוא מעביר לו את הכספים לרישום.

ביזנעס שימושי

בבית קפה בלב העיר גילו הפקחים כי בעל בית הקפה לא רשם הכנסות בסך 1,300 שקל ששולמו בכרטיס אשראי. האיש טען כי מעביר את תלושי האשראי לספק וזה מוציא נגדם קבלות. מתצפית על חנות ממתקים עלה כי בעל החנות מכניס את הכספים המשולמים לקופה אולם אינו מדפיס אותם. הוא טען כי "שכח לרשום כמה מאות שקלים".

בבדיקת דפי בנק של סוכן ביטוח נמצאה הפקדה בסך 5,000 שקלים שלא תועדה בספרי העסק כנדרש לפי החוק. האיש הסביר כי מדובר בשכר טרחה של בתו, אותו הוא גובה עבורה ומעביר לה. אך למרות הליקויים חייבים לציין שמבצעי הביקורת נושאים ככל הנראה פירות כפי שניתן ללמוד מהירידה במספר העסקים בהם נרשמו העלמות מס.

מקור: http://bizzness.net/