אביו של השוטר כמיל שנאן שנרצח בפיגוע בהר הבית, מגיב על הלווית הענק שנערכה אמש למחבלים שביצעו את הפיגוע. סמוטריץ': "10,000 איש תומכים במחבלים שרצחו שוטרים ומגדירים אותם שהידים. זה עדיין מיעוט קטן ולא מייצג?" • צפו בתיעוד

"האיל סיתאווי וכמיל שנאן הם שני גיבורים שנפלו למען מדינת ישראל. כל צהלות השמחה לא ישברו את רוחם של אזרחי ישראל כולם ושל מדינת ישראל ושל הדרוזים. אנחנו שקועים בכאב העמוק שלנו, עדיין מקבלים מנחמים ומכל העדות והחברים, אנחנו הרבה יותר גדולים מהדבר הקטן, הם יכולים להגיד שהידים, אנחנו יודעים שיש שני גיבורים ששמם ייחרט בלבבות הישראלים. רוחנו לא נשברת, אנחנו נשארים עם ראש גאה ומורם": כך הגיב הבוקר אביו של השוטר כמיל שאנן שנרצח יחד עם האיל סיתאווי בפיגוע בהר הבית, בעקבות הלווית הענק שנערכה לרוצחים הלילה בעירם, אום אל פאחם.

כזכור, בהלוויה השתתפו קרוב ל-10,000 אנשים, שהיללו את הרוצחים, כינו אותם "שהאידים" וקראו קריאות מסיתות בנוסח "מוות לישראל".

בראיון ל'רדיו ללא הפסקה' הוסיף האב השכול: "אני לא מבין איך אפשר להלל רוצח. לא מבין את ההתנהלות הזאת, היא לא מקובלת עליי. אני אדם מאמין וחושב שכל מת צריך לתת לו את הכבוד, אבל יש תמונות שהשכל הישר לא יכול לקבל. אני מעדיף דבר אחד פשוט – העובדה שזה קרה, היה צריך לקחת בחשבון את זה. אנחנו אחרי כל האירוע הזה, ואנחנו צריכים להישאר ולהסתכל לעתיד. רוחנו חזקה. אנחנו עומדים מאחורי הגיבורים שלנו".

לדבריו, "אני אשקר אם לא אגיד שנפגעתי, אשקר אם לא אגיד שכואב לי וזה צורב ושורט לי את הנשמה, אבל למען כמיל ואהיל, נחזק את שוטרנו ובנינו, ונמשיך להיות חזקים כולנו. המהומות האלה זה דבר מיותר. לא צריך לפגוע בקשר של האדם לבורא עולם. מאמין שהשכל הישר יגבר על מחוללי הרוע שמנסים לשבור את החיים של בני האדם, וגודעים את חייהם של בני האדם".

בוידאו: ההלוויה אמש באום אל-פאחם

ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר בעקבות המראות המחפירים והמקוממים מההלוויה: "עשרת אלפים איש באום אל פחם תומכים במחבלים שרצחו שוטרים ומגדירים אותם שהידים. זה עדיין מיעוט קטן ולא מייצג?".