על רקע האירועים האלימים בימים האחרונים ובעקבות מידע מודיעיני הוחלט בסיום הערכת מצב של המשטרה על היערכות מבצעית במספר מעגלים במזרח ומערב העיר, בניסיון למנוע עימותים והתפרעויות של מוסלמים במהלך תפילות יום השישי

על רקע אירועי הימים האחרונים, אשר כללו הפרות סדר אלימות סמוך לשערי הר הבית, בתוכו ובמוקדים שונים בכפרי מזרח ירושלים , ולאור מידע אודות כוונה מצד גורמים קיצוניים להפר את הסדר באופן אלים ובכך לסכן את שלום הציבור ובכלל זה את הבאים לפקוד את הר הבית.

הוחלט על היערכות מבצעית של המשטרה במספר מעגלים במזרח ומערב העיר, בדגש לעוטף ירושלים, סמטאות העיר העתיקה, צירי תנועת מתפללים לכותל המערבי והר הבית וכן יוגבל גיל הכניסה לכיוון העיר העתיקה והר הבית לגברים מגיל 50 ומעלה , לנשים תותר הכניסה בכל גיל.

במסגרת ההערכות המבצעית יסגרו לתנועת כלי רכב רחוב סולטאן סולימאן ואגן העיר העתיקה.

מפקד מחוז ירושלים הדגיש את החובה לשמור על ביטחונם, שלומם וכבודם של המתפללים והתושבים בעיר העתיקה ובשטח הר הבית.

בוידאו: העימותים בשטח ההר, אמש

בוידאו: תיעוד נוסף של העימותים

"משטרת ישראל משקיעה מאמצים ואמצעים רבים בכדי לאפשר למתפללים מכל הדתות לפקוד בבטחה ובחופשיות את המקומות הקדושים בהם הר הבית, תוך הכרה בחשיבות חופש הפולחן והדת ותוך שמירה על הבטחון האישי. משטרת ישראל לא תאפשר לאף גורם קיצוני או מתסיס לפגוע בערכים אלו ובמימושם. הר הבית ככל המקומות הקדושים פתוח ובטוח, בהתאם לסטאטוס קוו במקום", נמסר מהמשטרה.

עוד נמסר כי "המשטרה מצפה מגורמי הנהגה ואישי ציבור לפנות לאנשיהם ולהוקיע ביטויי ומעשי הסתה ואלימות, ומצפים ביתר שאת בעת הזו, כי יגלו אחריות יתירה ויפעלו להרגעת הרוחות. שוטרי משטרת ישראל פועלים במסירות, במקצועיות וברגישות להרגעת הרוחות, שמירת הסדר הציבורי ושמירת בטחונם של המתפללים והמבקרים הרבים בהר הבית, בעיר העתיקה ובירושלים בכלל.

כוחות המשטרה ומג״ב  ימשיכו לפעול בנחישות וללא פשרות אל מול כל ניסיון אלים או מתסיס להפר את הסדר הציבורי או את בטחון הציבור, ולא יאפשרו לאיש להפר את הסטאטוס קוו ולפגוע בקדושת המקומות הקדושים, בזכות הגישה אליהם, ובחופש הפולחן והדת".

//www.jdn.co.il/breakingnews/866235