קרוב ל-10,000 מוסלמים השתתפו הבוקר בתפילות יום השישי בהר הבית. עימותים קלים נרשמו במספר נקודות חיכוך עם המשטרה • בינתיים נמשכת הכוננות בבירה לאור החשש מפני התפרעויות אלימות בהמשך היום • בפנים: תיעוד נרחב מהשטח

בדומה ליום שישי שעבר גם היום תפילות יום השישי בהר הבית הסתיימו בשקט יחסי. במספר נקודות חיכוך עם המשטרה נרשמו עימותים קלים עם מתפללים, בעיקר כאלה שנאסרה עליהם הכניסה להר, אך באופן כללי השקט נשמר.

במקביל נרשמו התפרעויות במספר ערים פלסטיניות ביו"ש, במרכזן: חברון ובית לחם. כלי תקשורת ערבים מדווחים כי בהתפרעויות נפצעו כמה עשרות מפגינים.

יצוין כי למרות שהתפילות עברו בשלום, במשטרה לא לוקחים סיכונים וממשיכים בכוננות ובפריסה הרחבה בבירה וסביבותיה. החשש המרכזי הוא מפני שחזור האירועים האלימים בשבוע שעבר, אז התחילו המהומות האלימות דווקא לאחר סיומן השקט של תפילות יום השישי.

מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, שהה לאורך כל הבוקר בחמ"ל המשטרתי סמוך להר הבית. ״משטרת ישראל תמשיך במשימתה לשמור על הריבונות הישראלית על הר הבית ועל הסטטוס קוו. המצב על ההר שב לקדמותו ונאפשר לכל מתפלל שחפץ בכך (תחת ההגבלות שפרסם מחוז ירושלים) להגיע ולהתפלל, אך לא נאפשר לנצל את המקום הקדוש כדי לעורר הפרות סדר, להתפרע ולהתעמת עם השוטרים. ננהג בכבוד ובאדיבות למתפללים וביד קשה למתפרעים והמתסיסים״, הוא אמר לשוטרים.

הוא הוסיף: “אני קורא גם להנהגה הערבית לגלות אחריות, למגר אלימות מכל סוג ולמנוע הסתה שתוביל להסלמה שאף אזרח אינו חפץ בה“

בוידאו: שוטרים מול המון מוסלמי משולהב במזרח ירושלים

בוידאו: מוסלמים בהר הבית, הבוקר. הכניסה הוגבלה לבני 50 ומעלה בלבד

בוידאו: מטיף מוסלמי נושא דרשה ב'ראס אל-עמוד' בפני מתפללים שלא הורשו להכנס להר-הבית

צילומים: מרים אלסטר / פלאש 90

//www.jdn.co.il/breakingnews/866235