רב אלוף גדי אייזנקוט בתגובה ראשונה לדחיית הערעור של החייל היורה: "ההליך המשפטי בבית הדין הצבאי הסתיים. אשקול בכובד ראש הקלה בעונש". מוקדם יותר קרא שר הביטחון לאזריה לוותר על ערעור לעליון ולהתמקד בבקשת חנינה"

הרמטכ"ל רא"ל גדי אייזנקוט הגיב הערב (ראשון) על דחיית הערעור שהגיש החייל היורה אלאור אזריה. בתגובתו מדגיש הרמטכ"ל כי אם אזריה יגיש בקשה להקלה בעונש, הרי שהוא (הרמטכ"ל) ישקול זאת בכובד ראש. יצוין כי הדבר עולה ברנה אחד עם ההמלצה של שר הביטחון לאזריה מוקדם יותר היום.

"צה"ל נלחם בטרור בדרך נחושה, מקצועית וערכית. כוחות צה"ל, ובהם חיילי גדוד שמשון וחטיבת כפיר, עומדים לילות כימים באתגר ייחודי ויוצא דופן. מפקדי צה"ל ואני מלאים בהערכה ובגאווה כלפי הישגיהם ואופן מימוש המשימות נוכח פני אויב. סמל (מיל') אלאור אזריה הוא לוחם צה"ל ששירת כמו רבים מחיילינו בחוד החנית ולקח חלק באתגר המשותף שתכליתו מתן ביטחון לאזרחי מדינת ישראל", כתב אייזנקוט.

הוא הוסיף: "היום אמר בית הדין הצבאי את דברו באופן חד וברור. מערכת המשפט הצבאית קיימה הליך ערכי, מקצועי ונטול פניות ופסקה באופן עצמאי וללא כל התערבות פנימית וחיצונית. צה"ל תחת פיקודי עסק בלמידת האירוע, הפיק ממנו לקחים וכך יוסיף לעשות גם לנוכח פסק הדין שניתן היום".

לדבריו, "ההליך המשפטי בבית הדין הצבאי הסתיים. באם יבחר סמל (מיל') אזריה להגיש בקשה להקלה בעונש, היא תישקל בכובד ראש, תוך בחינת מכלול השיקולים הנוגעים בדבר ומתוך מחויבותי אך ורק לערכי צה"ל, ללוחמיו ולמשרתיו".

הערעור של אלאור אזריה נדחה: הרשעתו לא תבוטל, עונשו לא יקוצר