צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

ברקע לאירועי הר הבית: חבילת ההטבות של אבו מאזן לאנשי הווקף

הרשות הפלסטינית תעניק 25 מיליון שקלים לתושבי מזרח ירושלים כ"גמול על עמידתם בימים האחרונים" סביב משבר הר הבית - כך לפי מסמך של הממשלה הפלסטינית, מתוכם, יו"ר הרשות אבו מאזן בחר להעניק אלף שקלים לכל אחד משומרי הווקף

כבר ביום חמישי האחרון, בשיא המשבר סביב הר הבית, הוחלט בקבינט ברשות הפלסטינית לחזק את אחיזתה בירושלים, ולתת מענק של 1,000 שקלים ל"שומרי מסגד אל-אקצא" שמספרם מונה 500 שומרים.

במסגרת ההחלטה הכריזה הרשות, על השקת תכנית חדשה להשקיע בירושלים למעלה מ-20 מיליון דולרים, שיוענקו לתושבי מזרח העיר כדי לממן את חובותיהם לעירייה, לימודים באוניברסיטאות, ולעסקים בירושלים.

במסגרת התכנית שאושרה ביום שלישי האחרון על מנת לתמוך "בעמידה האיתנה של תושבי ירושלים", הוחלט על הקצאת סכום של 15 מיליון דולרים לטובת סיוע בשיכון ושיפוץ הבתים במזרח העיר.

"מועצת השרים ברשות הפלסטינית החליטה על תמיכה בעמידה האיתנה של אזרחי ירושלים במסגרת הסמכויות שנתנו לנו על פי חוק בהקשר לצרכי כלל הציבור", נכתב בהסבר להחלטה.

עוד נקבע כי סכום של 1,000 דולרים יוענק לכל בעל עסק וסוחר בעיר העתיקה לתקופה של שלושה חודשים, זאת ככל הנראה בניסיון למזער את הנזקים הכלכליים שנגרמו להם כתוצאה מגל האלימות האחרון.

כמו כן, הוחלט על מתן מענקים לסטודנטים ולנרשמים החדשים תושבי העיר העתיקה לאוניברסיטאות, וכן על מענק מוגבל בסך 1,000 דולרים שיוענקו ל"שומרי מסגד אל-אקצא שמספרם מונה 500 שומרים".

בנוסף, בעוד התושבים ברצועת עזה סובלים ממצוקת חשמל חמורה ונהנים משעתיים בלבד של חשמל, ברשות הפלסטינית הוחלט לממן את חשבונות החשמל של תושבי העיר העתיקה לחודשים יולי-אוגוסט.

התשלומים יגיעו מתקציב הרשות, המורכב ברובו מסיוע ישראלי, ומכספי מסים שישראל גובה בעבור הרשות ומעבירה אליה.
גמול הנאמנות הזה למזרח ירושלמים מוענק בניסיון לחזק את מעמדה הרעוע של הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים וכן את מעמדו של יו"ר הראשות אבו מאזן עצמו.

2 תגובות

ראיתם פעם אדם דופק את ראשו בקיר בכל הכח?
אז תסתכלו על מדינת ישראל ועל ה'סיועים' שלהם לערבים…

אבן מאזן הרשע לא אמר שהוא רוצה להפסיק את כל הקשרים איתנו? אני לא מבין למה ממשיכים להעביר לפרא אדם הזה כסף….

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו