בהשתתפות הרבנים הראשיים, תערך בשעה 16:45 הלוויית ספרי התורה שעלו באש בשריפת בית הכנסת ביישוב מבוא חורון בערב תשעה באב. "בצער גדול, אך בראש מורם, נתכנס עמך בית ישראל ללוויית ספרי הקודש", נכתב בהודעת בית הכנסת

המונים צפויים להשתתף הערב במסע הלוויית ספרי התורה שנשרפו בתוך בית הכנסת לצעירים של היישוב מבוא חורון. הרבנים הראשיים לישראל, הגר"י יוסף והגר"ד לאו שליט"א, ישאו דברי התעוררות וחיזוק.

השר לשירותי דת, ח"כ דוד אזולאי התייחס למקרה ואמר כי "אירוע שריפת בית הכנסת הינו אירוע קשה, הדעת אינה מקבלת את החומרה של שריפת ספרי תורה". השר שוחח טלפונית עם ראש המועצה הדתית ואמר כי יעשה כל שלאל ידו להשתתף. "דווקא ביום זה בו אנו מתאבלים על חורבן בית המקדש, יום של חשבון נפש" אמר השר, "אני דורש מגורמי האכיפה לפעול לאלתר לאיתור הפושעים ולהעמידם לדין".

כאמור, חוקרי כיבוי האש חוקרים את נסיבות הדליקה וייתכן כי קצר חשמלי גרם לשריפה שכילתה כליל את בית הכנסת לצעירים, יחד עם ספרי התורה וספרי הקודש שהיו בו.

מתי גולדשטיין קמב"ץ היחידה הבינלאומית של ארגון זק"א וממתפללי ביהכ"נ שגר בסמוך, אמר הבוקר לעיתונאי בנצי ליזרוביץ': "עיני עיני יורדה מים. ערב תשעה באב בו אנו מקוננים על שריפת בית המקדש , נבכה הלילה שבעתיים על שריפת עוד בית מקדש, בית הכנסת שלנו.

הוא שחזר: "בשעה 04:40 העירו אותי שיש שריפה בביהכ"נ שלנו. רצתי למקום עם עוד מתפללים, ניסינו עם מטפים לכבות את האש אך השריפה התפשטה במהירות . צוותי כבוי שהגיעו ניסו אף הם אך לצערינו ללא הצלחה. לא הצלחנו להציל כלום. לא ספרי תורה ולא ספרי קודש הכל נשרף כליל. אין לנו אלא לפשפש במעשינו ולחזור בתשובה".

//www.jdn.co.il/news/israel/867126