צילום: פלאש 90

ראש הסגל לשעבר בלשכת רה"מ, חתם על הסכם עד מדינה

ארי הרו חתם עם הפרקליטות על הסכם עד מדינה, אשר במסגרתו הוא צפוי לספק פרטים על שתי פרשות שבהן חשוד נתניהו: קבלת טובות ההנאה מאילי הון (תיק 1000), והמגעים לעסקת שוחד עם מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס (תיק 2000)

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

הפרקליטות חתמה על הסכם עד מדינה עם ארי הרו, ראש הסגל לשעבר במשרד ראש הממשלה ואיש סודו של בנימין נתניהו.

הרו צפוי לספק פרטים למשטרה על שתי הפרשות שבהן חשוד נתניהו: קבלת טובות ההנאה מאילי הון והמגעים לעסקת שוחד עם מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס.

מדובר בהתפתחות משמעותית בחקירות רה"מ, מאחר והרו בנוסף למידע בתיקי 1,000 ו-2,000, הוא צפוי להעביר מידע הנוגע לפרשת הצוללות.

"שר האוצר של משפחת נתניהו"

בפרשת נתניהו־מוזס היה להרו תפקיד משמעותי: חלק משיחות הוקלטו במכשיר הטלפון שלו, ואף הוא עצמו השתתף בכמה מהן, על פי החשדות, נתניהו ביקש מהרו לבצע פעולות שנועדו לבדוק ברצינות כיצד לממש את העסקה עם מוזס.

הרו שימש בתפקידי מפתח במשרד ראש הממשלה פעמיים. ב–2009 מונה לראש הלשכה, כעבור שנה פרש לעסקים פרטיים וב–2014 חזר ללשכה, הפעם כראש הסגל. בין לבין הוא שמר על יחסי חברות עם ראש הממשלה, כפי שהעיד בעבר במסמך רשמי.

בשלהי 2015 עצרו את הרו אנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה, בחשד שבעת שכהן כראש הסגל של נתניהו המשיך להפעיל במחשכים חברה פרטית שעסקה בלובינג וייעוץ.

בקיץ שעבר, עם פתיחת הבדיקה המשטרתית בעניינו של ראש הממשלה, הובל הרו לחקירה באזהרה מיד עם נחיתתו בישראל לפנות בוקר. שם הוטחו בו פריטי מידע שאספו, ושהצביעו לכאורה על קשרים פליליים בינו לבין ראש הממשלה ואנשיו.

כזכור במסגרת בקשת המשטרה לצו איסור הפרסום על חקירות רה"מ, פירטה המשטרה את העבירות בהן חשוד ראש הממשלה נתניהו בתיקי 1000 ו-2000: "פרשיות שעניינן ביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים".

המשטרה: החשדות נגד נתניהו – שוחד והפרת אמונים

מכיוון שנתניהו הוא החשוד היחיד בתיק 1000,הנודע גם כ"תיק המתנות", החשדות המופיעים בבקשה מכוונים אליו. גם בתיק 2000, העוסק במגעים עם נוני מוזס, הוא אחד משני החשודים בשלב זה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן