צילום: פלאש 90

דיווח: המשטרה תמליץ על הגשת כתב אישום נגד נתניהו בתיק 2000

הולך ומסתבך: במקביל להפיכתו של ארי הרו לעד מדינה, נחשף הערב כי שלדון אדלסון מסר למשטרה עדות שממוטטת את גרסת נתניהו באשר לשיחות שניהל עם נוני מוזס. שרת המשפטים מגבה את רה"מ: "חקירה יכולה להיות כלי לחיסול פוליטי"

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

האם שני כתבי אישום נגד ראש הממשלה יוגשו בשבועות הקרובים? כפי שזה נראה כרגע, התשובה היא חד משמעית: כן. בצל חתימת הסכם עד המדינה עם ארי הרו, הסכם שלהערכת כל הגורמים המעורבים בחקירה יוביל לכתב אישום בתיק 1000 – פרשת המתנות, מתברר כי גם בתיק 2000 כתב האישום קרוב מאי פעם.

בערוץ 2 נחשף כי איש העסקים שלדון אדלסון, בעלי עיתון 'ישראל היום', העיד בחקירתו ביאח"ה כי ראש הממשלה נתניהו בדק איתו את האפשרות לבטל את מוסף סוף השבוע של 'ישראל היום'. זאת, כפי שעלה בשיחותיו של נתניהו עם מוזס

המשמעות: גירסת נתניהו לפיה המו"מ עם מוזס נועד לצרכים טקטיים בלבד ולא כדי לקבל ממנו בפועל שוחד – מתמוטטת.

עוד דווח כי במסגרת חקירת פרשיית תיק 2,000 בשבועות האחרונים מסר ארי הרו עדות מלאה לחוקרי יאח"ה ובהן הוא מספר כיצד פעל מטעם נתניהו כדי לקדם את השיחות של רהמ עם מו"ל 'ידיעות אחרונות' ארנון נוני מוזס; ייתכן שהחוקרים יבקשו לעמת את הרו גם עם ראש הממשלה נתניהו.

דקות לפני כניסת שבת: נתניהו ניסה לשדר מסר מרגיע • צפו

בתוך כך, שרת המשפטים, אילת שקד, מגבה את ראש הממשלה ואומרת: "נתניהו צריך להמשיך לכהן כראש ממשלה גם אם יוגש נגדו כתב אישום". לדבריה, "חוק יסוד הממשלה סעיף 18 מתייחס למצב שראש ממשלה מורשע ובמצב כזה הוא אומר שראש ממשלה צריך להיות מפוטר בסוף ההליך, רק לאחר כל הערעורים. הייתה פסיקה בתקופת דרעי שמדברת על שרים – לא דובר בה על ראש ממשלה. צריך לדעת שיש הבדל גדול בין שר לראש ממשלה".

עוד מדברי שקד בראיון לערוץ 2: "מצד החוק, אם יוגש כתב אישום ראש הממשלה לא צריך להתפטר. יש את הצד הערכי, וזאת שאלה שמפלגות הקואליציה יצטרכו לשאול את עצמן אם נגיד ליום הזה, אבל אנחנו לא נמצאים שם. יש עוד תהליך ארוך, צריך שהמשטרה והפרקליטות ימליצו על כתב אישום, צריך שהיועץ המשפטי לממשלה יעשה שימוע ואחר כך גם הוא יחליט להגיש כתב אישום והדרך עוד ארוכה. בעיתונים רואים כותרות וספקולציות והשערות, אבל אנחנו לא נמצאים שם כרגע. אני חושב שצריך לתת לממשלה לעבוד ולראש הממשלה לעבוד.

בדמוקרטיה נורמלית וחזקה מחליפים ממשלה בקלפי ולא בחקירות. צריך לדעת למה המחוקק קבע התפטרות רק בהרשעה. חקירה יכולה להיות כלי לחיסול פוליטי, צריך לדעת את זה. אני מקווה שזה יסתיים ללא כתב אישום. אם נגיע למצב שיוגש כתב אישום יישבו מפלגות הקואליציה ויחשבו מה לעשות בהתאם למה שנלמד. כרגע אנחנו לא יודעים הרבה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן