צילום: צילום: פלאש 90

ארי הרו למקורביו: "אני לא מחפש להפיל את התיק על נתניהו"

ארי הרו, מי שהיה אחד האנשים הקרובים ביותר לנתניהו סיפר למקורביו, לפני החתימה על הסכם עד המדינה, כי הוא לא מחפש "להפיל" את נתניהו. "לא חשבתי שאלו עבירות פליליות, זה לא שאני מחפש להפיל את זה עליו כדי לחמוק מעונש"
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

הדרמה סביב חקירות רה"מ: ארי הרו, מי שהיה ראש לשכתו לשעבר של נתניהו ואחד האנשים הקרובים ביותר אליו, סיפר למקורביו את גרסתו, ומדוע החליט לחתום על הסכם עד מדינה נגד חברו הטוב. הדברים פורסמו לראשונה בחדשות 2.

"זה לא דומה לשולה זקן (משפט אולמרט) – זה לא שעברתי על החוק יחד עם נתניהו ועכשיו אני מחפש להפיל את זה עליו כדי לחמוק מעונש", אמר הרו למקורביו.
"מאשימים אותי בעבירה שאיננה קשורה אליו ולדעתי לא עברתי אותה".

"הברירה היא לא אם אני או הוא הולכים לכלא, אלא אם אני אלך לכלא ללא סיבה או לא", הסביר הרו.

"ההגדרה של עד מדינה זה מישהו מבפנים שבא וכביכול מתהפך על הבוס שלו. זה לא נכון. תיק 2000 זה לא פרשיה שאני פתחתי. זה משהו שבעל כורחי נפל עליי כשהייתי שם. היכולת שלי לדבר או לדבר עם המשטרה זה לא רלוונטי".

על המידע שמסר למשטרה הסביר הרו כי "לא חשבתי בזמן אמת שאלה עבירות פליליות וגם עכשיו אני לא מתיימר לקבוע זאת. לכן הטענה שזה 'לפתוח על נתניהו' איננה נכונה. זה לא עולם המושגים שלי בכלל".

כזכור הרו היה ראש לשכת נתניהו אחרי בחירות 2009 וראש הסגל שלו ב-2014. את העבודה המשותפת עם נתניהו התחילה בשנת 2002, כשהוא רק בן 29, אז החל לשמש כיועצו לקשרי חוץ והממונה על גיוס תרומות בחו"ל.

שנה לאחר מכן, עמד הרו בראש ארגון ידידי הליכוד בארה"ב, אותו ארגון שדרכו, חשדו במשטרה, כי גורמים פרטיים מימנו את נסיעות נתניהו ומשפחתו לחו"ל (ביביטורס).

כששב לעבוד בלשכת נתניהו, הצהיר שמכר את חברת הייעוץ הפרטית שלו – מכירה שהתגלתה לאחר מכן על פי חשד המשטרה כפיקטיבית.

"האישום נגדי מופרך", טען הרו בפני מקורביו. "לא עשיתי דבר לגבי החברה בלי להתייעץ עם עורך דין.

בנסיבות אחרות הייתי יוצא למאבק, אבל במצב הנוכחי ולאור המשאבים שהושקעו אין בזה טעם. זה שאני אקבל כנראה כמה חודשי עבודות שירות, אם הראיות נגדי היו כל כך חזקות הייתי הולך לחמש שנים בכלא ולא היו מסכימים בפרקליטות לרדת כל כך".

על תקופת כהונתו בלשכת נתניהו, סיפר הרו לחבריו "באתי לשרת פעמיים בלשכת ראש הממשלה מתוך ציונות, כי קראו לי. זו הסיבה שעליתי לארץ ושאני מגדל פה את ילדיי. אני גאה בתקופה ששירתי בה את הציבור תחת נתניהו ואין לי על מה להתבייש בה".

בתוך כך, ארי הרו סיים את עדותו ומסר עדויות מפורטות ובהן ראיות לכאורה המאפשרות להעמיד את ראש הממשלה בנימין נתניהו לדין בתיק 2000.
במסגרת הסכם עד המדינה, הרו לא יישב בכלא אלא יקבל חצי שנת עבודות שירות וקנס כספי.

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. אבל אם אין סחורה אין גם מה לספק, "לא יהיה כלום כי אין כלום", כל פעם רואים את זה מחדש , אפשר להפסיק להתרגש מכל דבר חדש שצץ נגד ביבי.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן