בני המשפחה מאשרים כי האדמו״ר נמנע השבת מאכילת עוף, אך מבהירים שהדבר לא קשור לסערת הבראקל אלא לחשש מפני הכלאה. בשיחה עם JDN הם מוסיפים: ״האדמו״ר הורה לנו במפורש להמשיך לאכול עוף כרגיל״ • לסיפור המלא

שאלת כשרותו של עוף ה׳בראקל׳ ממשיכה להעסיק את המו״צים, גופי הכשרות ושלומי אמוני ישראל: בהמשך לישיבה שנערכה אמש אצל ראב״ד ׳העדה החרדית׳, הגר״מ שטרנבוך, צפויים פוסקים רבים להכריע בשאלה הסבוכה לכאן או לכאן כבר בימים הקרובים.

בתוך כך, היום פורסם בכלי התקשורת השונים כי בעקבות הסערה נמנע השבת כ״ק מרן האדמו״ר מטשערנאביל מאכילת עוף. ע״פ הדיווחים הללו, במהלך הטיש לא הוגש עוף אלא מאכלי פרווה בלבד. בנוסף, כך דווח, רבים מבני משפחתו של האדמו״ר נמנעו אף הם מאכילת עוף במהלך השבת.

אלא שאחד מבני משפחתו של האדמו״ר, מכחיש את הדיווחים ומבהיר: ״האדמו״ר לא נמנע מאכילת עוף בגלל הבראקל״. בן המשפחה אמנם מאשר שהאדמו״ר לא אכל השבת עוף, אך מסביר שהסיבה היא חשש מסויים מפני הכלאה בעופות.

בשיחה ל-JDN מכחיש בן משפחתו של האדמו״ר את הדיווח על הימנעותם של חלק מבני המשפחה מאכילת עוף במהלך השבת. ״האדמו״ר הורה לנו באופן הכי מפורש: להמשיך לאכול עופות כרגיל ולא לאמץ את ההחמרה שלו״, הוא אומר.

עוף הבראקל: דעת המתירים, שיטת האוסרים וההשוואה לתרנגול הודו