היועץ המשפטי לממשלה צפוי להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע, לאשת ראש הממשלה, על ארבע עבירות שונות שעלו במסגרת החקירה שכונתה "פרשת המעונות" • נתניהו על האפשרות שהחקירות יובילו לנפילתו: "לא יקרה"

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יודיע על הגשת כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה – כך פורסם לראשונה הערב (ב') בחדשות 2.

אשת ראש הממשלה חשודה בארבע עבירות שונות, שעלותן הכוללת לקופת המדינה מוערכת במאות אלפי שקלים.

הראשונה היא העסקת חשמלאי, שלא זכה במכרז, באופן פרטי תוך גלגול ההוצאות לקופת המדינה.

השנייה היא העסקת עובדת עבור מעון ראש הממשלה, כשבפועל היא טיפלה באביה המנוח של הגברת נתניהו, כששכרה ממומן על ידי המדינה.

השלישית האי רכישת ריהוט גן עבור מעון ראש הממשלה הרשמי והעברתו למעון הפרטי של משפחת נתניהו בקיסריה.

והרביעי הוא ניפוח הוצאות ארוחות בבית ראש הממשלה.

כבר לפני כשנה וחודשיים המליצה המשטרה להעמיד לדין את רעיית ראש הממשלה בפרשה, ולאחרונה הצטרפו להמלצה גם פרקליט המדינה וגורמים נוספים בפרקליטות.

בשבוע שעבר זומנה הגברת למשרדי להב 433 לחקירת השלמה בפרשה, לבקשת היועץ – ככל הנראה בגין מימון ארוחות שקיימו בני הזוג במעון הרשמי, שלאחריהן הוגשו חיובים למשרד ראש הממשלה.

נתניהו מצידו התייחס הערב לחקירות נגדו, בתגובה לדיווחים לפיהם גורמים פלסטינים אמרו כי הם מקווים ש"החקירות יובילו לנפילתו" וכתב בתגובה – "לא יקרה".


"לא אהיה עד מדינה נגד רה"מ"

מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר אמר מוקדם יותר כי הוא לא יחתום על הסכם עד מדינה נגד נתניהו במסגרת החקירה המתנהלת נגדו בפרשת בזק.

פילבר אמר כי "ארבעה ימים ישבתי מול החוקרים של הרשות לניירות ערך והסברתי להם שכל מה שקידמתי היה בהתאם לסמכויותיי כמנכ"ל על בסיס מדיניות של קודמיי. כחלון קבע ב-2012 את ההפרדה המבנית בבזק, ב-2013 הממשלה קיבלה את זה כבר כהחלטת ממשלה. כל מה שאני עשיתי ב-2015 היה להוסיף תנאי נוסף לבזק, שאם הם רוצים שזה יתקיים הם חייבים להשקיע בתשתיות מיליארדי שקלים. זה הכל, אין פה בכלל עבירה. על מה אפשר לדבר"?

על השאלה האם נתניהו לא עבר עבירה ולא הנחה אותו לעשות את הדברים הללו, השיב פילבר: "מעולם לא דיברתי אתו על הדברים האלה, מעולם לא עלה הנושא הזה בשיחותינו. אני שירתי את המדינה, אני אוהב אותה ואני מוכן לעזור בכל דבר ששייך לחקירה כדי להגיע לחקר האמת. אני לא אהיה עד מדינה".

כזכור ביום שישי נחתם הסכם עד מדינה עם ראש הסגל לשעבר של נתניהו, ארי הרו.
בהודעת דוברת המשטרה נמסר כי "העד ימסור את כל המידע שברשותו שעיקרו הוצג לתביעה. מנגד, תסכים המדינה כי במסגרת תיק נפרד שבו נחקר העד כחשוד ובכוונת המדינה להעמידו לדין, העד יודה בעבירות המיוחסות לו ויורשע בעבירות מרמה והפרת אמונים".

ראש הסגל לשעבר בלשכת רה"מ, חתם על הסכם עד מדינה