מה שהתחיל כיוזמה ספונטנית, הולך ומסתמן כמפגן כוח משמעותי: שרים בכירים ישתתפו, המארגנים מדברים על אלפי תומכים שיגיעו וקיימת אפשרות כי גם רה"מ עצמו יטול חלק בעצרת. בשמאל תוקפים: "כנס פסול" • בפנים: כרזות התמיכה בנתניהו

בליכוד משיבים אש: לאחר תקופה ארוכה של חוסר תגובה לפרסומים והחקירות בעניינו של נתניהו, החלו בשבוע האחרון פעילי המפלגה "להשיב אש". מיד לאחר מפגן התמיכה בפתח תקוה במוצ"ש האחרון החל ח"כ דוד ביטן לגלגל יוזמה לכינוס תמיכה ברה"מ שיתקיים הערב (רביעי) בגני התערוכה.

בשלב הראשון היה נראה שמדובר ביוזמה איזוטרית, אך ככל שחלף הזמן התברר שהכנס הולך ותופס מימדים של מפגן כוח משמעותי.

חברי כנסת רבים מהמפלגה הודיעו כי יגיעו לכינוס, וביממה האחרונה אישרו גם מספר שרים את השתתפותם. בין היתר מדובר בשרים כץ, רגב ואקוניס. השתתפותו של כץ נחשבת למפתיעה, זאת לאור היריבות המפורסמת בינו לבין רה"מ. יצוין כי השר גלעד ארדן לא ישתתף בכנס בעקבות שהותו בחו"ל.

//www.jdn.co.il/breakingnews/870362

בינתיים מארגני הכינוס עובדים מסביב לשעות על מנת לשנע כמה שיותר פעילים ותומכים לכינוס. גורמים המעורים בפרטים מסרו כי עשרות אוטובוסים מכל רחבי הארץ יסיעו את המשתתפים, כשכרגע המארגנים מדברים על אלפי משתתפים שיגיעו.

בתוך כך, גורמים בסביבת נתניהו מאשרים כי קיימת אפשרות שהוא עצמו ישתתף בכינוס, אך לפי שעה הענין לא נסגר סופית.

כצפוי, בשמאל תוקפים בחריפות את הכינוס ומכנים אותו "כנס נגד הדמוקרטיה ושלטון החוק".

"מדובר בכנס פסול. זה צפוי להיות אירוע תקשורתי בסיקור מאד גבוה. מבינים שזה יהיה אירוע חדשותי בפרופיל מאד גבוה. נתניהו צפוי להגיע לשם ולומר דברים כמו 'לא היה כלום ולא יהיה כלום' אך גם להוסיף אלמנט קרבי", העריך הפרשן אמנון אברמוביץ' בראיון ל'רדיו ללא הפסקה'.

בתמונות: כרזות התמיכה בנתניהו