אם ההתנהלות הרגילה אינה מביאה תוצאות, למה להמשיך בה? ההסתברות אומרת שהמעגל של אותן פעילויות יביא אותן תוצאות. נדרשת חשיבה אחרת. לצאת מהקופסה • הטור של הניה גולדברג, פסיכותרפיסטית לענייני משפחה ושידוכים

אנחנו רגילים לחשוב שתקופת בין הזמנים נועדה להחליף כח, לצאת מן השגרה… אך יש לזמן הזה תפקיד נוסף, בזמן של רגיעה והתרעננות, להעמיק לחשוב ולצאת עם חשיבה מחודשת. בענייני שידוכים.

ההתנהלות שלנו בכל עניין לובשת צורה של הרגל. הזמן לצאת מהמעגל הרגיל של התנהגויות דומות סיסטמטיות (שחוזרות על עצמן) הוא ביציאה מהשגרה ובחיפוש דרך לשינוי. בין הזמנים הוא העיתוי הנכון.

במקום להמשיך ולהיפגש באופן ספונטני, לעצור רגע ולעשות חושבים.

אם ההתנהלות הרגילה אינה מביאה תוצאות, למה להמשיך בה? ההסתברות אומרת שהמעגל של אותן פעילויות יביא אותן תוצאות. נדרשת חשיבה אחרת. לצאת מהקופסה. לדבר, להעלות את הדברים, לחשוב עליהם בצורה אחרת. אולי כאן יימצא האוצר, בצורה האחרת?

בת אחת, כשהיו מציעים לה שידוכים, היתה דואגת לחקור ולבדוק ולהתעמק במידע שהיא קבלה. חלק גדול מההצעות, היה נופל בברורים. הסיבה: כל פרט הכי קטן שעלה, היה נבחן. "מוצא חן בעיני – אני ממשיכה. לא מוצא חן – לא". וכך הצעות רבות לא מומשו. ומצד שני בחורים שכן עברו את המשוכה שלה, נפסלו בפגישה. כל הפעילות שלה התנהלה בדרך של מבחני קבלה. אם הבחור אמר את המשפטים ה"נכונים" עבר את המבחן, אך היו לו מבחנים רבים נוספים, עד שבסופו של דבר השידוך היה יורד בגלל סיבה זוטרית כזו או אחרת.

בבין הזמנים האחרון, כשלא הגיעו הצעות, והיא התחילה לחשוב על המצב והזמן שעובר ואיך מתקדמים מכאן, היא פתאום הגיעה למסקנה העגומה שהדרך הזאת לא יעילה ואינה מביאה אותה לשום מקום.

בהבזקה של רגע היא יצרה שינוי. שההורים ימשיכו לברר כרגיל, אך שלא יידעו אותה בפרטים! וכך היא יצאה לפגישות והפעם בראש נקי בלי דעות מוקדמות!

שינוי כמו בשינוי, יש לו תוצאות.

אם בעבר, היא הגיעה לפגישות מתוך עמדה של, הבחור הזה הוא לא משהו, כי "הישיבה שלו לא מספיק מפורסמת", או כי "אומרים עליו שהוא רגיל ולא מיוחד" או כי "הוא רק לומד בסדרים ולא ביניהם", ואני "מסכימה לפגישה אתו, אך לא נלהבת", כשתוצאות הפגישה היו ידועות מראש, כי אם היא לא נלהבת, היא תמצא דרך להוריד, הרי שעכשיו, היא התחילה לצאת בראש אחר. בציפיה לקלוט אותו כמו שהוא ולא כמו שנאמר עליו.

התוצאה: היא נכנסה לשידוכים בראש אחר.

האם היא תמצא יותר בקלות בגלל השינוי שהיא חוללה?

האם בגלל אופי השינוי, שבו כל העמדה שלה לובשת הפעם צורה של נסיון לקלוט במקום הצורך התמידי לבחון?

אפשר לומר ששתי התשובות נכונות. מה שברור הוא שבדרך הזאת יותר הגיוני שהיא תמצא.

בת אחרת חוללה שינוי בסוג הבחורים שהיא מחפשת. אם עד כה היא ננעלה על סוג מסויים שרק אותו היא מוכנה לפגוש ושנים היא חיפשה בסוג הזה ולא מצאה, עכשיו היא פוגשת גם בחורים מציבורים אחרים. תתפלאו, אך היא בדרך לסגור וורט. ומה היא אומרת? "בחיים לא חלמתי שאפגוש את המיועד לי מהציבור המסויים הזה". עובדה!

התוכלו לחולל שינוי אצלכם, ולא רק בבין הזמנים, על מנת להגיע לשידוך שבו תרגישו טוב? האם תוכלו גם לבחור את סוג השינוי שאתם מעוניינים לחולל?

שתפו אותנו בסיפור שלכם!

הניה גולדברג פסיכותרפיסטית משפחה ושידוכים, בנות הורים זוגות, אישי קבוצתי והרצאות 026424049 [email protected]