הפלסטינים זועמים: "ארה"ב, ישראל ומדינות ערב בונות מהלך מדיני בלעדינו"

משלחת של בכירים אמריקנים בראשות ג'רארד קושנר וג'ייסון גרינבלר צפויים להגיע השבוע לאזור כדי לקדם את המו"מ המדיני. ברמאללה מביעים פסימיות מוחלטת: "אבו מאזן איבד אמון בקושנר, האמריקנים לא אובייקטיביים", אמר בכיר פלסטיני

משלחת של בכירים אמריקנים יגיעו השבוע לאזור בניסיון להתניע את המו"מ המדיני התקוע בין ישראל לפלסטינים. בראש המשלחת יעמדו ג'ארד קושנר, חתנו של הנשיא טראמפ, ג'ייסון גרינבלט, שליחו של הנשיא למו"מ בין ישראל לפלשתינים וסגנית היועץ לביטחון לאומי לאסטרטגיה, דינה פאוול.

מהבית הלבן נמסר כי "אנשי הנהגה מערב הסעודית, איחוד האמירויות המאוחדות, קטאר, ירדן, מצרים, ישראל והרשות הפלשתינית".

מי שלא רואים בעין יפה את בואה של המשלחת לאזור אלו הפלסטינים, שאיבדו אמון באופן מוחלט בטראמפ ואנשיו, זאת בשל מה שהם מכנים "ההתעלמות שלהם מהאינטרסים הפלסטינים והיחס האוהד והמוטה שלהם לישראל".

בכיר פלסטיני אמר ל'ישראל היום' כי "כי מעבר לחוסר האמון ולחילוקי הדעות שנתגלעו בין אבו מאזן ואנשיו לצוות שמינה הנשיא טראמפ בראשותו של גרינבלט, אבו מאזן איבד אמון לחלוטין בחתנו של טראמפ קושנר ובין השניים שוררת מתיחות בעקבות השיחה הקשה שקיימו בביקורו האחרון של קושנר ברמאללה".

הבכיר טוען כי "ישראל וארה"ב פועלות עם מדינות ערביות להוביל מהלך אזורי על חשבון חזון שתי המדינות, והחשש הוא כי ישראל בגיבוי האמריקנים תגיע להבנות ולהסכמות עם מדינות כגון סעודיה, ירדן ומצרים שיונחו בפני הפלשתינים כעובדה מוגמרת…האירועים שהיו בשבועות האחרונים, ובראשם אירועי הר הבית והדרישה של ישראל שזכתה לגיבוי אמריקני מלא, למדר את הרשות הפלשתינית מהמגעים מול ירדן ומצרים, מבססים את החשד שלנו לאפשרות של מהלך אזורי שיבוא על חשבון הסוגיה הפלשתינית".

בכיר נוסף אמר בשיחה לעיתון: "אם זה היה תלוי בי, הייתי מודיע למשלחת האמריקנית לוותר על ההגעה לרמאללה. תהליך השלום מת מזמן והניסיונות להחיותו שקולים לכוסות רוח למת…אנחנו נמשיך באינתיפאדה הדיפלומטית, נבודד את ישראל מדינית ונפעל נגדה בכל האמצעים שהחוק הבינלאומי מאפשר לנו".

5 תגובות

צריך לחסל לחלוטין את הרשות הפלסטינית, לפזר את הפלסטינים במדינות ערב לפי ארצות מוצאם (למשל – אנשים ממשפחת אל-מצרי למצרים, משפחת אל-בגדדי לעיראק וכו', ואת מעט הפלסטינים שמוצאם מכאן – להעביר לירדן, או להשאיר כאן תמורת הענקת זכויות תושב ללא זכויות אזרח (כלומר כן זכות לעבוד, להתפרנס, חופש דת וכו' אך לא להשתתף בבחירות ולא לקבל ביטוח לאומי ממדינת ישראל)

המגיב הנ"ל צודק

המגיב הנ"ל צודק

המגיב הנ"ל מבלבל את המוח

המגיב הנ"ל לא מציאותי, שהרי אם תעשו כמו שהמגיב הנ"ל רוצה, כל העולם יעשה לנו סנקציות, אתה רוצה לעשות גירוש????? תדבר לענין….

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *