לאחר שגורמים באופוזיציה מתחו ביקורת על הצעת החוק לפיה רה"מ יוכל לצאת למלחמה גם ללא אישור הממשלה, זוכה נתניהו לגיבוי מפתיע מצד אחד מגדולי המבקרים שלו בימים אלה. גם שר החינוך, נפתלי בנט, הצטרף לדברים: "אין סיפור"

באופוזיציה מותחים מאז אמש ביקורת רבה על הצעת החוק שמקדם ראש הממשלה נתניהו לפיה לא תידרש הסכמה מהממשלה לפני יציאה למלחמה. "נתניהו אולי חושב שהוא מלך, אבל אני לא מצליחה להבין איך שרי הממשלה לא מתביישים. נתניהו הרגע שינמך אותם לדרגה אחת מתחת לחותמת גומי, והם שותקים", כתבה יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון.

היא הוסיפה: "מדובר בחיי אדם. ואדם שלא מוכן להשקיע את מינימום הזמן לדון בנושא עם הקבינט שלו עצמו אומר למעשה שהחיים שלכם אינם שווים את הדיון הזה".

דברים ברוח דומה השמיעו ח"כים רבים אחרים מהאופוזיציה.

מי שהפתיע עם גיבוי לנתניהו הוא דווקא יריבו המר בימים אלו, אהוד ברק, שכתב: "אם הכוונה לעגן בחקיקה את המציאות הנוהגת ממילא (בצדק), בה הקבינט (ולא מליאת הממשלה) מקבל את ההחלטה – זה בסדר גמור. רב מהומה על לא מאומה".

שר החינוך נפתלי בנט הוסיף באותו ענין: "נעצור את השקר, אין סיפור". החוק שמקדם רה״מ מבוסס על סעיף 17 בוועדת עמידרור – שקמה לבקשתי – ובסה״כ מעגן מצב קיים בו הקבינט מחליט על פעולות".

"מופע בכיינות פתטי": ברק מיהר להגיב לנתניהו • צפו