מחקירת פרשת המעונות עולה כי אב הבית לשעבר מני נפתלי היה מעורב בחלק מהמעשים לכאורה, וחלק מהם ביצע על דעת עצמו, משום כך הפרקליטות מתייחסת אליו בדיונים פנימיים בתור עד מדינה נגד אשת רה"מ

כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה בפרשת המעונות יוגש בתוך כחודש, כך דווח הערב (ד') בחדשות 2.

על פי הדיווח, בשל מעורבותו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי בחלק מהמעשים, הפרקליטות מתייחסת בדיונים פנימיים אליו בתור עד מדינה בפרשה כנגד רעיית רה"מ.

כזכור בתחילת הפרשה הגיע נפתלי למשטרה וביקש חסינות מהפללה עצמית.

בחקירה עלה כי חלק מהמעשים הפליליים עשה נפתלי בהוראת נתניהו, אך יש גם מהלכים שהוא ככל הנראה עשה בעצמו.

משמעות הדבר היא שעד המדינה מקבל תמורה בעד עדותו ולכן צריך לגבות אותה בראיות נוספות, אך נראה כי המשטרה הצליחה לאסוף אותן וכתב אישום צפוי להיות מוגש נגד הגברת נתניהו כאמור תוך כחודש.

היום הודיעו היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן שפרשת המעונות תוכרע בקרוב.

הודעתם נמסרה לבג"ץ בתגובה לעתירתו של העיתונאי אורי משגב מ"הארץ", שדרש מבג"ץ "להורות למשיבים לקבל החלטה בתיק ללא דיחוי".

לפני כשבועיים פורסם כי על פי החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אשת ראש הממשלה, תואשם בארבע עבירות שונות במסגרת החקירה שכונתה "פרשת המעונות" .

צרות בצרורות: כתב אישום יוגש נגד רעיית רה"מ בפרשת המעונות


העיתונאי ביקש להציב לפרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה לוח זמנים, על מנת שיקבלו החלטה בתיק – כשנה לאחר שהמשטרה המליצה להעמיד את רעיית ראש הממשלה לדין.

מנדלבליט וניצן ביקשו היום מבג"ץ לדחות את העתירה וגם לחייב את משגב בהוצאות ההליך המשפטי: "הניסיון לכפות לוח זמנים לקבלת הכרעה בתיק חקירה נעדר כל בסיס משפטי, ויש בו כדי להביא לפגיעה קשה בעבודת רשויות אכיפת החוק".

"מסגרת הזמנים נגזרת מן הפעולות הנדרשות ומן הצורך לקבל החלטה מושכלת על יסוד תשתית עובדתית ומשפטית מלאה", כתבו השניים – שציינו כי התיק "עדיין אינו בשל לקבלת החלטה".

מנדלבליט וניצן הדגישו כי "אם היינו נעתרים לדרישה ומקבלים החלטה תוך חודש ימים, שאותו העותר 'קצב' בפנייתו, הייתה בכך בשום מעילה בתפקידנו – שמחייב אותנו לקבל החלטה רק כאשר התיק בשל לכך ורק לאחר שמוצו כל השלמות החקירה הנדרשות".

עוד ציינו בתשובה לעתירה כי מאז שהועבר חומר החקירה לפרקליטות במאי 2016 "בוצעו השלמות חקירה, שנדרשו לשם יצירת תמונה עובדתית מלאה ככל הניתן שתשמש לקבלת החלטה בדבר תיק החקירה".

לדבריהם, פרק הזמן שנדרש לחקירה עד כה הוא סביר מכיוון ש"בחקירה נאספה כמות לא מבוטלת של חומר חקירה, נגבו עשרות עדויות ונאספו מאות מסמכים במספר פרשות משנה. עיבודם וניתוחם של חומרים אלה וגיבושם לכדי חוות דעת משפטית הנה מלאכה הדורשת עבודה לא מעטה".