ניסיון להשפיע מבפנים: עובדי "חיפה כימיקלים" התפקדו באופן מאורגן לליכוד

לפני מספר חודשים התפקדו באופן מאורגן עובדי "חיפה כימיקלים" לליכוד, בעיצומם של המגעים בין ראשי החברה לממשלה לטיפול במשבר האמוניה. המטרה: השפעה על מקבלי ההחלטות במפלגת השלטון כדי שידאגו לאינטרסים שלהם

עובדי "חיפה כימיקלים" התפקדו לפני מספר חודשים באופן מאורגן לליכוד בעיצומם של המגעים לטיפול במשבר האמוניה בין ראשי החברה לממשלה, כך פורסם לראשונה בחדשות 10.

לדברי ראשי ועדי העובדים בחברה, מדובר במאות עובדים שהתפקדו למפלגת השלטון במטרה להשפיע על מקבלי ההחלטות כדי שידאגו לאינטרסים שלהם.

ראש ועד העובדים במפעל החברה בדרום טען כי מדובר ביוזמה שלו, אולם ראש הוועד במפעל הצפוני, טוען כי גם הנהלת "חיפה כימיקלים" הייתה מעורבת במהלך.

לדבריו, בהנהלה הבטיחו כי יממנו את העלות של דמי ההתפקדות לליכוד, וחלק מטפסי ההתפקדות הועברו למפלגה באמצעות הנהלת כוח האדם במפעל.

ב"חיפה כימיקלים" מכחישים: "ככל שנעשה מהלך כזה, הנהלת החברה לא הייתה מעורבת בו".

כזכור אתמול הודיעה הנהלת המפעל כי בכוונתה לסגור את הסניף הצפוני של החברה, ובכך להביא לפיטורי מאות מעובדיה.

לדברי גורמים בוועד העובדים הצפוני של החברה, ההחלטה על סגירת הסניף התרחשה בעקבות מחלוקות בין עיריית חיפה למשרד להגנת הסביבה בנוגע להסכמה לפתרון בייבוא אמוניה באמצאות אנייה או באיזוטנקים.

ח"כ משה גפני הציע לפני כשבועיים כי פיטורי עובדי החברה יושהו לשלושה שבועות, כשבמהלך התקופה יתקיימו דיונים בין הנהלת החברה והעובדים לנציגי עיריית חיפה והמשרד להגנת הסביבה.

מהנהלת החברה נמסר כי "בשלושת השבועות האחרונים נענתה החברה לבקשת ועדת הכספים והקפיאה את הליכי הסגירה".

"שרי המשפטים, הכלכלה והגנת הסביבה כינסו את כל הגורמים המוסמכים לדיון עם עיריית חיפה על מנת להחליט על הפתרון הבטוח והישים ביותר לייבוא אמוניה לתעשיית הדשנים".

"על אף שמומחי המשרד להגנת הסביבה, כמו גם רשויות הביטחון, הכריעו כי הפתרון הבטוח ביותר הינו ייבוא באמצעות אנייה קטנה והזרמה ישירה למפעל הצפוני, ראש עיריית חיפה יונה יהב מתנגד לפתרון זה באופן מכוון מתוך כוונה לחבל במאמצים לאפשר לחברה להמשיך לפעול, תוך שהוא מתעלם הן מהאינטרס הביטחוני של תושבי העיר, הן מגורלם של אלפי עובדים התלויים בחיפה כימיקלים והן מהעובדות, והכל לשם פופוליזם ורצון לשוב ולהיבחר לראשות העיר".

"החברה הודיעה לוועד העובדים כדין על כוונתה לסגור את המפעל ומכתבי הזמנה לשימוע לפני הפיטורים יישלחו בימים הקרובים".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו