המגזין הכלכלי 'פרובס' מפרסם את רשימת מאה המיליארדרים בענף ההייטק והטכנולוגיה ויש בהם כמה ישראלים. במקום הראשון, כמה צפוי, ביל גייטס עם 84.5 מיליארד דולר. ויש גם נציגות יהודית וישראלית ברשימה

המגזין הכלכלי 'פרובס' מפרסם את רשימת מאה המיליארדרים בענף ההייטק והטכנולוגיה ויש בהם כמה ישראלים. במקום הראשון, כמה צפוי, ביל גייטס עם 84.5 מיליארד דולר. נזכיר כי גייטס תרם בתחילת החודש מניות מיקרוסופט בשווי כולל של כ-4.6 מיליארד (ועדיין נותר עשיר כקורח).

ביזנעס שימושי

השנה, בשל העלייה הדרמטית בסכום הכולל שנצבר בידיהם של עשירי ההייטק, עלה גם רף הכניסה לרשימה והועמד על 2.6 מיליארד דולר, זינוק של קרוב יותר מ-15% מהשנה הקודמת.

במקום השני, בהפרש לא גדול במיוחד, ג'ף בזוס מ'אמזון' עם 81.7 מיליארד ובמקום השלישי מארק צוקרברג עם קרוב ל-70 מיליארד. והיכן הישראלים ברשימה הנחשקת? במקום ה-69 מצאנו טדי שגיא מ'פלייטק' עם 3.6 מיליארד דולר. אחריו צועד גיל שוויד מ'צ'ק פוינט' עם 2.9 מיליארד ואי שם, לקראת סוף הרשימה שמכילה לא מעט שמות יהודיים, מצאנו את אדם נוימן, האיש שמאחורי מגיפת חללי העבודה שפושה בארצנו ובעולם כולו. הוא מדורג במקום ה-93 עם 2.6 מיליארד דולר.

מקור: http://bizzness.net/