כמה חברי קונגרס ביקשו לקבוע סדר עדיפות לתקציב הפדרלי בשל החוב הגבוה של ארצות הברית. טראמפ איים כי ישבית את פעילות הממשל וסוכנות פיץ' איימה: דירוג האשראי המושלם ייבחן במידה ולא תועלה תקרת החוב

הדאו-ג'ונס ושאר מדדי וול סטריט נצבעו אמש באדום לנוכח הפלונטר התקציבי מולו ניצבת הכלכלה הגדולה ביותר בעולם. עבור תקשורת השמאל שממשיכה לרדוף את הנשיא טראמפ, הייתה זו סיבה למסיבה.

ברקע הירידות בוול סטריט דרישתו של טראמפ כי הקונגרס יאשר תקציב לבניית החומה בגבול מקסיקו אותה הבטיח לבוחריו. נזכיר כי במהלך קמפיין הבחירות טען טראמפ כי מקסיקו היא זו שתשלם על החומה, אך לנוכח ההתנגדות החריפה במדינה השכנה מתכוון ממשל טראמפ לבנות חומה חלקית במימון פדרלי.

ביזנעס שימושי

טראמפ איים כי במידה והקונגרס לא יאשר תקציב בסך 1.6 מיליארד דולר למטרה זו, יושבתו כל שירותי הממשל מה שהביא לתגובת שרשרת שהפילה את המדדים בבורסה. חברי קונגרס מהמפלגה הרפובליקנית, מפלגתו של טראמפ, קראו לקבוע סדרי עדיפות לתקציב הממשל בשל העובדה שתקרת החוב חורגת מהקבוע בחוק (לאחר שכבר הועלתה פעמיים בכהונתו של חוסיין אובמה) ובמטרה למנוע מצב של חדלות פירעון.

בתגובה פרסמה סוכנות דירוג האשראי פיץ' הודעה לפי "תבחן את דירוג האשראי של ארצות הברית", במידה והקונגרס לא יעלה את תקרת החוב. הודעת הסוכנות השפיעו כאמור על שערי המניות בוול סטריט והמדדים המובילים נסגרו בירידות שערים. הדאו ג'ונס וה-S&P סגרו בירידה של 0.4% ואילו הנאסד"ק סיים את יום המסחר אתמול בירידה של 0.3%.

מקור: http://bizzness.net/