צילום: דובר צה"ל

"תוספת כוח משמעותית": ישראל תרכוש 17 מטוסי חמקן נוספים

משלחת הרכש של משרד הביטחון בארה''ב השלימה בסוף השבוע, בהוזלה משמעותית, את העסקה לרכש 17 מטוסי F-35 ('אדיר') מארה"ב. בכך השלימה המשלחת רכש של שתי טייסות שלמות - 50 מטוסים בס"ה - עבור חיל האוויר

פחות מחצי שנה לאחר נחיתת מטוסי החמקן מדגם 'אדיר' בארץ השלימה משלחת הרכש של משרד הביטחון בארה"ב בסוף השבוע את העסקה לרכש 17 מטוסי אף-35 ('אדיר') ממנהלת תכנית ה-JSF של ממשלת ארה"ב. בכך השלימה המשלחת רכש של שתי טייסות שלמות – 50 מטוסים בס"ה – עבור חיל האוויר

במשרד הביטחון מדגישים כי המטוסים הנוכחים נרכשו בפחות ממאה מיליון דולר ליחידה – הוזלה משמעותית ביחס לעבר. יצוין כי המטוסים יגיעו ארצה עד שנת 2024.

שר הביטחון אביגדור ליברמן מסר בתגובה להשלמת העסקה, "השלמת העסקה לרכש 17 מטוסי אף-35 נוספים מהווה תוספת כוח משמעותית ואסטרטגית לחיל האוויר. שתי טייסות ה'אדיר' הן פסגת הטכנולוגיה, והן יסייעו לצה"ל ולחיל האוויר להתמודד עם האתגרים הביטחוניים הרבים שניצבים לפתחה של מדינת ישראל, ולהיות נדבך מרכזי בהגנה על ביטחונם של אזרחי ישראל לאורך הגבולות ואף הרחק מהם. החתימה על השלמת העסקה מהווה עדות נוספת לעומק הקשר והיחסים הביטחוניים בין ידידתנו הגדולה ארצות הברית לבין מדינת ישראל".

ראש משלחת משרד הביטחון בארה"ב, דובי לביא, הוסיף: "זוהי עסקת הענק השלישית לרכש מטוסי 'אדיר' שמשרד הביטחון חותם בעשור האחרון. בכל סדרת מטוסים שיצאה מקו הייצור התחייבה היצרנית האמריקנית להוריד את מחיר המטוס. אנו שמחים לבשר שבעסקה זו הצליחה מנהלת הפרויקט האמריקאית לנהל מו"מ מוצלח מול החברה ולהוריד את המחיר הממוצע של כל מטוס אל מתחת ל-100 מיליון דולר. המדובר בהוזלה משמעותית ביחס למטוסים שרכשה מדינת ישראל עד כה".

בוידאו: מטוסי החמקן (מהעסקה הקודמת) עורכים אימון בשמי הארץ

//www.jdn.co.il/video/775032

2 תגובות

רכישה מיותרת!!!

מתי נראה את חקירת פרשת 6000 במקום הצוללות על החמקנים???

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *