צילום: פלאש 90

אולטימטום לנתניהו: "העבר את פירוט השיחות עם אדלסון עד הערב"

כמעט שבוע לאחר התאריך הסופי שנקבע על ידי ביהמ"ש לפרסום השיחות של רה"מ עם בכירי 'ישראל היום', העותרים בראשות העיתונאי רביב דרוקר זועמים על הסחבת ומאיימים: "אם השיחות לא יתפרסמו עד הערב - נטען לביזוי ביהמ"ש"

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

העיתונאי באולטימטום לראש הממשלה: רביב דרוקר ובאי כוחו שיגרו מכתב לפרליטות המדינה ובו הדרישה מרה"מ לבצע את החלטת בג"צ בענין חשיפת שיחותיו עם ראשי 'ישראל היום'. פסיקה שניתנה בתחילת החודש והיתה אמורה להתבצע בפועל עד יום שלישי שעבר, אלא שאז הגיש רה"מ בקשה לביהמ"ש לקיום דיון נרחב בענין.

"בהודעה לתקשורת שהפיץ במועד הגשת עתירתו לדיון נוסף ציין מר נתניהו כי הוא אינו מבקש מבית-המשפט לבטל את החלטתו בעניין מסירת מועדי השיחות 'מהסיבה הפשוטה שאין לו מה להסתיר', לשון ההודעה לתקשורת. אלא שההתנהלות מאז ניתן פסק הדין מלמדת אחרת", נכתב בפנית דרוקר ועורכי דינו.

לסיכום הם כותבים: "ככל שהמידע לא יועבר לידינו עד מחר, 28.8.2017, בכוונתנו להגיש ללא דיחוי נוסף בקשה לפי פקודת ביזיון בית-המשפט".

כזכור, ביום שלישי שעבר, שבועיים לאחר שחוייב ע"י ביהמ"ש לפרסם את פרטי השיחות שניהל עם ראשי 'ישראל היום', הגיש ראש הממשלה בקשה לביהמ"ש העליון לקיום דיון נוסף, בהרכב מורחב, בנושא.

"פסק הדין בעניין חשיפת שיחות הטלפון הפרטיות של ראש הממשלה נתניהו עם שלדון אדלסון ועם עמוס רגב פוגע פגיעה אנושה בזכות לפרטיות. בפרק הזמן הקצר שחלף מאז פרסום פסק הדין, אנו עדים לנחשול עצום של פניות לחשיפת שיחות טלפון פרטיות ויומני פגישות פרטיות של עובדי ונבחרי ציבור רבים, וזו רק ההתחלה", נאמר בבקשה.

בהמשך הובהר כי "ראש הממשלה אינו מבקש מבית המשפט לבטל את החלטתו בעניין אדלסון ורגב מהסיבה הפשוטה שאין לו מה להסתיר".

עוד נכתב: "לאור החשיבות העקרונית שמייחס ראש הממשלה לזכות הבסיסית לפרטיות, ולאור מבול הפניות מאז פרסום פסק הדין, פונה ראש הממשלה לבית המשפט העליון בבקשה לקיים דיון נוסף, בהרכב מורחב, ולהכריע בסוגיות העקרוניות הרגישות הנובעות מפסק הדין. אין זה מתקבל על הדעת ששרים, חברי כנסת, שופטים ועובדי ציבור אחרים יהיו נתונים לחשיפת שיחותיהם הפרטיות עם עיתונאים ובכלל".

בצל תיק 2000: נתניהו נדרש למסור מועדי השיחות עם אדלסון ורגב

חשמל באוויר • פספסתם? צפו בנאומו המלא של ראש הממשלה

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן