סערת האמירות האנטישמיות בהפגנה בפ"ת: אברהם פורת, המפגין שתועד מנאץ חרדי מבוגר בפ"ת, פרסם הבוקר התנצלות גבולית, לא לפני ששב ותקף את החרדים והימין. ח"כ מקלב: "איפה הח"כים החילונים - גבאי, פרץ וגלאון? מדוע הם לא מגנים זאת?"

התנצלות שכזו: אברהם פורת, פעיל פוליטי ואחד ממקורביו של מני נפתלי, הוא הפעיל שתועד מנאץ במילים מחפירות חרדי מבוגר בפתח תקוה. ערוץ 20, שחשף את זהותו, העלה אותו אמש לשידור אך זה בחר לשוב ולתקוף את החרדים. "מכיוון שיש לי בעיה קשה עם החרדים שמוצצים את לשד המדינה, תעשה עם זה מה שאתה רוצה. אם צריך ללכת עם זה עוד פסיעה, אלך עם זה עוד פסיעה. אין לי שום בעיה. אני לא חוזר בי ולא מתנצל". עפ"ל.

תיעוד מחפיר מההפגנה בפ"ת: חרדי הותקף במילים מבחילות • צפו

הבוקר, בעקבות המשך הסערה התקשורתית בענין, הוא בחר לפרסם התנצלות גבולית בדף הפייסבוק שלו, תוך שהוא מציג גירסה מפוקפקת למה שהתרחש בהפגנה. להלן ההודעה המלאה: "אתמול, לאחר סיום ההפגנה בפתח תקווה, נחלצתי להגן בגופי על אשה מבוגרת שהותקפה בצורה מפחידה על ידי חרדי. (ראיתי את האיש מתעמת לפני כן גם עם אחרים). הפעולה שלי היית ניסיון להפרדה פיסית בין אדם שנראה לי שממש רוצה לפגוע, תוקף פעילה מבוגרת ועייפה, מקלל, משתמש במילים קשות ובכמעט בא במגע אותו ניסיתי למנוע בגופי. הייתה לי הרגשה לפי צורת הדיבור שלו שהנ"ל שייך לאנשי כהנא / בנט / בטן וחבריהם. (ומה הוא בכלל בא לחפש בין אנשי ההפגנה נגד השחיתות עם לא עימותים, למה הוא בא לשם ?)

אני מודה שבהפרדה הפיסית, מתוך עייפות, כעס ורוגז אמרתי דברים לא ראויים, לא מכובדים ואני מתחרט עליהם ומתנצל עליהם. סליחה. בהחלט הדברים שאמרתי אינם ראויים ועדיף היה לו לא נאמרו כלל.

כדאי לשים לב שמי שמפיץ את הסיפור הנם כתבי ערוץ – 20 הידוע ב"איכותו ובאמינותו". זהו הערוץ הפרטי של ביבי שלנו, שרק אליו הוא מתראיין עם שאלות מוזמנות על ידו מראש. וכמובן כל הכתוב ונאמר בערוץ זה הינו "אמת לאמיתה, דברי אלוקים חיים".

כדאי גם להתייחס לכך, שאחרי – 40 הפגנות עם כל כך הרבה משתתפים, כל מה שעיתונאי ערוץ – 20 המגמתיים מצאו, זה רק את העניין השגוי הזה להתלות בו, ומעבר לכך, הם מתעלמים מכל הסיפור הגדול של ההפגנות כולן והסיבות להן, כלומר השחיתות השלטונית אותן הן רוצות למנוע. אז, שוב. אני מתנצל על שאמרתי…"

ח"כ אורי מקלב תקף הבוקר את הח"כים החילונים על שתיקתם לנוכח התיעוד המחפיר: "רוב הציבור החילוני מתנגד לאמירות אלו. איפה הח"כים החילונים – גבאי, פרץ וגלאון, מדוע הם לא מגנים זאת? אם הוא היה ערבי, הם היו מגנים", דברי מקלב בראיון ל'קול חי'.