המבוגר החרדי שהותקף בצורה שמזכירה תקופות אפילות בהיסטוריה במהלך הפגנת השמאל במוצאי השבת, מגיב באצילות נפש: "מברך אותו ואת כל עם ישראל בברכת שנה טובה ומתוקה. עכשיו זה חודש אלול, המלך בשדה ומראה פנים שוחקות לכולם"

בוידאו: תיעוד חלקי של האירוע. צילום: צבי סוכות

מול גלי השנאה חסרת המעצורים שבאה לידי ביטוי בתקיפת החרדי במהלך הפגנת השמאל במוצאי השבת האחרונה בפתח תקווה, שם הם מפגינים מול בית היועץ המשפטי לממשלה במטרה להפעיל לחץ ולהביא להתפטרות ראש הממשלה בנימין נתניהו, מגיעה תגובתו של המותקף, שהגיב בצורה מעוררת כבוד.

שמו של המותקף, הוא הרב אברהם נוטיק, חסיד חב"ד המתגורר בפתח תקווה. הרב נוטיק הגיב בשיחה עם COL, ומסר כדלהלן: "מלכתחילה אין שום קפידה. מברך אותו ואת כל עם ישראל בברכת שנה טובה ומתוקה. עכשיו זה חודש אלול, המלך בשדה ומראה פנים שוחקות לכולם. 40 יום האחרונים של עליית משה רבינו להר סיני, ימי רצון".

במקביל, עמותת 'בצלמו', באמצעות עו"ד מרדכי ליטווק, שיגרה פנייה ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, נגד מה שהיא מכנה "פגיעה ברגשות דת" מצד התוקף, אברהם פורת. מבלי להיכנס לחוקיות ההפגנות, טוען מנכ"ל העמותה כי "בהפגנה האחרונה התקיימה עבירה חמורה. המפגין מר אברהם פורת מקיבוץ מזרע תועד במצלמות קורא לאדם בעל לבוש חרדי 'תוריד את השטיח מעל הראש שלך ותגזוז את השיער מהפנים', כשהכוונה כמובן לסממנים הדתיים – כיפה וזקן.

"מילים אלו מזעזעות כל אדם ללא קשר לדתו. במידה ובהפגנה בארצות הברית או בפולין היה אומר את זה אדם שאיננו יהודי לרב, העולם היה סוער וזועק 'אנטישמיות'."עוד יודגש, האמירה התפרסמה בכל כלי התקשורת. בראיון בערוץ 20 לאחר מכן סירב מר פורת לחזור בו ואף אמר: 'החרדים מוצצים את לשד המדינה'".

"הדברים מגונים ללא ספק, אך גם הם אינם חוקיים. מדובר בעבירה על פי סעיף 173 (2) לחוק העונשין – פגיעה ברגשות הדת. לאור המילים הבוטות גודל הפרסום והסירוב הפומבי לחזור בו. יובהר, בחוק נקבע במפורש 'משמיע במקום ציבורי ובתחום שמיעתו של פלוני מילה או קול שיש בהם כדי לפגוע פגיעה גסה באמונתו או ברגשותיו הדתיים'. אני פונה לכבודו לפתוח בחקירה על אמירת דברים אלו. דווקא בימים אלו בהם השיח על חופש הביטוי וחופש המחאה נמצא בשיאו, חשוב שיובהרו הקווים האדומים – חופש ביטוי כן, פגיעה ברגשות לא".

//www.jdn.co.il/breakingnews/877925

//www.jdn.co.il/breakingnews/877876