מזכ"ל חיזבאללה חגג את התבוסות שהנחילו לוחמי ארגונו לכוחות דאע"ש בנאום ניצחון מיוחד שכלל, כצפוי, לוחמה פסיכולוגית נגד ישראל. "דאעש נוצר על ידי ארה"ב עבור הציונים. ב-2006 גירשנו את הכיבוש והיום אנחנו מגרשים את הכופרים"

למרות שכיסי ההתנגדות והשלטון האחרונים של דאע"ש בסוריה טרם חוסלו, מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, כבר חוגג ניצחון על ארגון 'המדינה האיסלאמית'. בנאום ניצחון מיוחד ששודר הלילה טען נסראללה כי "נתניהו והבכירים הישראלים הם אלו שבוכים על המפלה של דאעש".

לדבריו, "דאע"ש הוא יצירה אמריקנית בשירות המזימה הציונית. הוא היה אמור להשמיד את ההתנגדות באזור שלנו ולתת אותו טהור לארה"ב ולישראל".

עוד מדברי נסראללה בנאום הניצחון: "מה שקרה באזור בשנים האחרונות הוא נס. חיזבאללה ניצח כוחות שמומנו ע"י כל העולם…ב-2006 גירשנו את הכיבוש הציוני והיום אנחנו מגרשים את שאר הכופרים".

בוידאו: פעילות לוחמי חיזבאללה מול דאע"ש

כזכור, שר הביטחון הציג היום למזכ"ל האו"ם המבקר בישראל תצלומים ותיעוד נוסף של התבססות חיזבאללה בדרום לבנון, ואמר: "חיזבאללה מפר באופן שיטתי את החלטת האו"ם 1701, וממשיך להתבסס באמתלות שונות לאורך גבולנו עם לבנון. חיזבאללה מציב בבתי התושבים בכפרים ובערים לאורך הגבול אמצעי לחימה שונים, בהם טילים ורקטות, שמכוונים נגד אזרחי ישראל. על ממשלת לבנון ותושבי דרום לבנון לדעת, שישראל תפעל בעוצמה גדולה מאוד בעת עימות בו ישוגרו טילים ורקטות אל אזרחיה. אין לנו רצון לפגוע בבלתי מעורבים, אך גם לא נישאר אדישים למצב בו יורים לעבר אזרחינו, ונפעל במהירות, בעוצמה ובנחישות. על יוניפי"ל לממש את המנדט שניתן לו על ידי האו"ם, ולאכוף את החלטה 1701".

על המצב בגבול עם סוריה אמר שר הביטחון ליברמן למזכ"ל האו"ם: "לכוח אונדו"ף יש תפקיד חשוב בייצוב הגבול עם סוריה, ולכן אנו תומכים בשימור מעמדו, הבטחת ביטחונו והחזרתו לתפקוד מלא, כדי שיוכל לממש את המנדט שלו. אנו נמצאים במצב רגיש מאוד, מאחר ואיראן מנסה לקבוע מציאות חדשה בסוריה ולשנות את המאזן הגיאו-אסטרטגי באזור באופן שישפיע על ישראל, ואין לנו כוונה לאפשר את זה.

"איראן מתכננת לבנות בסוריה בסיסי חיל אוויר וחיל ים, להחדיר אלפי שכירי חרב שיעיים וליצור פרוזדור בינה לבין סוריה ולבנון דרך עיראק, שיאפשר לה להבריח אמצעי לחימה מתוחכמים ומדויקים, ולבסס הגמוניה שיעית שתאיים על כל מדינות האזור, בראש ובראשונה על ישראל. אנו עדים בשנים האחרונות לניסיונות חוזרים ונשנים של איראן להבריח אמצעי לחימה ללבנון דרך סוריה, ובמקביל להקים מפעלים לייצור נשק מדויק בלבנון עצמה. המציאות הזו היא בלתי נסבלת מבחינתה של מדינת ישראל, ואנו נחושים למנוע כל איום על ביטחונם של אזרחי ישראל".

קרא עוד בנושא:
//www.jdn.co.il/breakingnews/875680
//www.jdn.co.il/breakingnews/872475
//www.jdn.co.il/breakingnews/861188
//www.jdn.co.il/video/852916