מי שכן ירוויחו יהיו חברות הביטוח מגדל ומנורה מבטחים שיש להן אחזקות בחברה. האחרונה תרשום רווח של למעלה מ-150 מיליון שקל. מנורה מחזיקה למעלה משני אחוזים מהחברה שתימכר תמורת 11.9 מיליארד דולר בעסקת מזומן

המוח היהודי עושה מיליארדים. חברת הביוטק 'קייט פארמה' תימכר לענקית התרופות 'גיליאד' תמורת 11.9 מיליארד דולר.

קצת רקע על החברה שנבנתה על בסיס ידע ישראלי ורוצה לרפא את המחלה הידועה. החברה מפתחת תרופה מבוססת הנדסה גנטית. היא נמצאת בשלב ניסויי של תרופה שתפקידה להנדס את המערכת החיסונית של החולה ולגרום לה לתקוף את התאים החולים.

ביזנעס שימושי

במסגרת הניסוי נוטלים החוקרים תאי דם לבנים ומתכנתים אותם כך שיזהו את התאים הממאירים ויתקפו אותם. התאים מושתלים שוב בגוף החולה כשהם מצוידים ב"וייז" שיאפשר להם לזהות את התאים הנגועים ולהשמידם.

קייט פארמה רשמה מתחילת השנה זינוק דרמטי של 210% בשווי השוק שלה בשל ההבטחה הגדולה הטמונה בפיתוחיה. אגב, שווי השוק של גיליאד עומד על פי 12. למרות הסכום העצום שתשלם ענקית התרופות האמריקאית על החברה, קופת המדינה לא תראה מכך הכנסה גדולה שכן מחזיקי המניות של קייט פארמה הם ברובם קרנות אמריקאיות.

מי שכן ירוויחו יהיו חברות הביטוח מגדל ומנורה מבטחים שיש להן אחזקות בחברה. האחרונה תרשום רווח של למעלה מ-150 מיליון שקל. מנורה מחזיקה למעלה משני אחוזים מהחברה שתימכר, כאמור, תמורת 11.9 מיליארד דולר בעסקת מזומן.

מקור: http://bizzness.net/