חמגשיות בסכומים נמוכים בלבד? גורמי אכיפה בכירים טוענים כי האישום המתגבש נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות הוא הזמנת ארוחות משפים של מסעדות יוקרה בעשרות אלפי שקלים. משפחת נתניהו: "כל יום הפרסומים מתחלפים. לא נמאס לכם?"

פרשת המעונות: האישום המתגבש נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות הוא הזמנת ארוחות משפים של מסעדות יוקרה בעשרות אלפי שקלים – כך נחשף הערב בערוץ 10 מפי גורמי אכיפה בכירים.

ע"פ הדיווח, בניגוד לטענת בני הזוג נתניהו, לא מדובר בחמגשיות שהוזמנו ממסעדות בסכומים נמוכים אלא – כאמור – בארוחות בשווי מופרז בניגוד לנהלים. ההחלטה על הגשת כתב האישום עשויה להתקבל, כך בדיווח, כבר בשבוע הבא.

ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה: "מדהים לראות איך כל יום הטענות בתקשורת מתחלפות בקצב מסחרר. שלשום זה היה העוזרת וכוס התה לאדם קשיש. אתמול זה היה חמגשיות. והיום ארוחות. מדובר בהמשך הניסיון להפעיל לחץ פסול על היועץ המשפטי לממשלה כדי שיחליט להעמיד לדין על משהו – בכל מחיר, לא משנה על מה, אבסורדי ככל שיהיה. לא נמאס לכם?".

כזכור, בשבוע שעבר דווח כי בשל מעורבותו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי בחלק מהמעשים, הפרקליטות מתייחסת בדיונים פנימיים אליו בתור עד מדינה בפרשה כנגד רעיית רה"מ.

יצוין כי בתחילת הפרשה הגיע נפתלי למשטרה וביקש חסינות מהפללה עצמית.

בחקירה עלה כי חלק מהמעשים הפליליים עשה נפתלי בהוראת נתניהו, אך יש גם מהלכים שהוא ככל הנראה עשה בעצמו.

משמעות הדבר היא שעד המדינה מקבל תמורה בעד עדותו ולכן צריך לגבות אותה בראיות נוספות, אך נראה כי המשטרה הצליחה לאסוף אותן וכתב אישום צפוי להיות מוגש נגד הגברת נתניהו כאמור תוך כחודש.

היום הודיעו היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן שפרשת המעונות תוכרע בקרוב.

הודעתם נמסרה לבג"ץ בתגובה לעתירתו של העיתונאי אורי משגב מ"הארץ", שדרש מבג"ץ "להורות למשיבים לקבל החלטה בתיק ללא דיחוי".