גבול הצפון. צילום: פלאש 90

ישראל לאו"ם: "קצין בכיר בצבא לבנון פועל בשירות חיזבאללה"

לטענת ישראל, מדובר בקצין לבנוני בכיר המשרת באזור הגבול שמקבל הנחיות מהפיקוד הבכיר של ארגון הטרור ומעביר להם מידע באופן קבוע. יצוין כי זו הפעם הראשונה בה נודע על קצין צבאי הפועל באופן גלוי בשירות ארגון הטרור

"ישראל חשפה בפני יוניפי"ל כי קצין ותיק ובכיר בצבא לבנון, בשם יחיא חוסייני, המוצב בתפקיד פיקודי בדרום לבנון בסמוך לגבול עם ישראל, מנצל את תפקידו ופועל בשירות חיזבאללה לקידום האינטרסים של ארגון הטרור בדרום לבנון" – כך חושף הבוקר העיתון 'ידיעות אחרונות'.

ע"פ הדיווח של העיתונאי איתמר רייכנר, ישראל טוענת כי חיזבאללה החדיר את מייג'ור חוסייני לצבא לבנון כחלק ממגמה להגדיל את השפעת ארגון הטרור בתוך הצבא. "חוסייני משמש בפועל מעין "קצין קישור" של חיזבאללה. הוא מקיים קשר רציף עם פעילי חיזבאללה, מקבל מהם הנחיות ומעביר מידע באופן שיטתי לארגון הטרור. זאת הפעם הראשונה שידוע על גורם גלוי בצבא לבנון שעובד עבור חיזבאללה", אמרו גורמים ישראלים שצוטטו בכתבה.

עוד דווח כי את המידע העביר צה"ל ליוניפי"ל בדרישה שיורה על סילוק מיידי של הקצין מצבא לבנון.

כזכור, בפגישתו עם מזכ"ל האו"ם בתחילת השבוע, התייחס שר הביטחון לסוגיית ארגון הטרור השיעי ואמר: "חיזבאללה מפר באופן שיטתי את החלטת האו"ם 1701, וממשיך להתבסס באמתלות שונות לאורך גבולנו עם לבנון. חיזבאללה מציב בבתי התושבים בכפרים ובערים לאורך הגבול אמצעי לחימה שונים, בהם טילים ורקטות, שמכוונים נגד אזרחי ישראל.

על ממשלת לבנון ותושבי דרום לבנון לדעת, שישראל תפעל בעוצמה גדולה מאוד בעת עימות בו ישוגרו טילים ורקטות אל אזרחיה. אין לנו רצון לפגוע בבלתי מעורבים, אך גם לא נישאר אדישים למצב בו יורים לעבר אזרחינו, ונפעל במהירות, בעוצמה ובנחישות. על יוניפי"ל לממש את המנדט שניתן לו על ידי האו"ם, ולאכוף את החלטה 1701".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *