בשלושת היומונים החרדיים התפרסמה הבוקר הודעה זהה לגבי כינוס מועצות גדולי וחכמי התורה בשבוע הקרוב לדיון בעקבות התרבות חילולי השבת, וכישלון מאמצי הנציגים החרדים בכנסת ובממשלה לגרום למימוש ההבטחות הרבות שניתנו להם בעניין

הודעה רשמית על הכינוס הצפוי של מועצות גדולי וחכמי התורה מתפרסמת הבוקר (שישי) בהודעה זהה שפורסמה במלואה בשלושת היומונים החרדיים, המודיע, יתד נאמן והמבשר. להלן נוסח ההודעה הרשמית:

"מועצות גדולי וחכמי התורה יתכנסו בשבוע הבא, כדי להורות לחברי הכנסת מטעם המפלגות החרדיות אגודת ישראל, דגל התורה וש"ס, כיצד לנהוג, נוכח הפרת ההסכמים הקואליציוניים וההתכחשות להבטחות שניתנו על ידי ראש הממשלה ושריו, להפסיק את חילולי השבת.

הציבור ששבת קודש יקרה לו, עוקב בחדשים האחרונים בכאב ובצער עמוק, אחר חילולי השבת המתמשכים בעבודות תשתית ושיפוץ ברכבת ישראל, שאין בהן שום פיקוח נפש וניתנות לביצוע בימי החול. נוצר מצב עגום ומחפיר, ששבת קודש הפכה להיות יום השיפוצים הלאומי.

זאת בניגוד לכל הסיכומים הקואליציוניים, ההבטחות הממשלתיות, של ראש הממשלה ושריו, וכמובן תוך פגיעה נוראה בכבוד שבת קודש, ורמיסת הדגל של עם ישראל בראש חוצות. חילול המתנה הנפלאה שקיבל עם ישראל מבורא עולם.

למרות הפניות החוזרות והנשנות של הנציגות החרדית לשר התחבורה ישראל כץ, שר העבודה והרווחה חיים כץ ולראש הממשלה בנימין נתניהו, לא הופסקו חילולי השבת. ואפילו הקמת ועדת הארבעה, בגיבוי ממשלתי, לעניין מניעת חילולי השבת לא הצליחה למנוע את החרפה, ופגישותיהם עם הגורמים הרלוונטיים לא השיגו דבר וחילול השבת נמשך.

בעקבות ההידרדרות הנמשכת בחילולי השבת, יתכנסו השבוע הבא מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, מועצות גדולי וחכמי התורה, לדיון משותף בדרכי הפעולה. במהלך הדיון ימסרו ראשי הסיעות החרדיות דיווח על ההיקף המתגבר של חילולי השבת, ומרנן ורבנן גדולי ישראל ידונו ויורו להם את אשר עליהם לעשות ומה הן דרכי הפעולה כדי לבלום את ההידרדרות הנמשכת בחילולי השבת".