Share on whatsapp

צילום: פלאש 90

ברק מגיב לנתניהו: זו כמות הפעמים שדיברתי עם מו"לים ב-20 שנה

לאחר שנתניהו פירט את כמות השיחות שניהל עם ראשי 'ישראל היום' וטען כי "כל הפוליטיקאים מדברים פעמים רבות עם עורכים ומו"לים", חושף רה"מ ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, את כמות השיחות הזעומה שלו עם גורמים דומים
 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

"כל הפוליטיקאים בישראל מדברים עם מו״לים, עורכים ראשיים ועיתונאים": כך טען אמש ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בהודעה בה הוא פירט את כמות השיחות שניהל עם ראשי 'ישראל היום', פירוט ממנו עולה כי נתניהו שוחח עם שלדון אדלסון או עם עורך העיתון לפחות פעם בשבוע.

בתגובה לדברים מפרסם היום ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, את פירוט השיחות שלו עם מו"לים דומים: 7 שיחות במהלך 20 שנה, כך לטענת ברק.

"כולם מדברים עם המול"ים?" תהה ברק, והוסיף: "סיכום שיחות מ 20 שנה בפוליטיקה בכל התפקידים. עמוס שוקן-1. נוני מוזס-3. עם עמוס רגב-3".

נתניהו חושף: שוחחתי עם שלדון אדלסון 100 פעמים ב-3 שנים

כזכור, חודש לאחר פסיקת בית המשפט העליון בעתירה שהגיש נגדו העיתונאי רביב דרוקר ותשעה ימים לאחר המועד הסופי שנקבע על ידי ביהמ"ש לפרסום השיחות של רה"מ עם ראשי 'ישראל היום', נתניהו פרסם אמש (חמישי) את פירוט השיחות.

מדובר על 100 שיחות שערך עם הבעלים שלדון אדלסון ועוד 150 עם העורך הראשי, עמוס רגב.

"אספר לכם משהו שכולם יודעים: כל הפוליטיקאים בישראל מדברים עם מו״לים, עורכים ראשיים ועיתונאים. בין הפוליטיקה והתקשורת מתקיים שיח קבוע ומתמשך – כך מקובל בדמוקרטיה", פתח רה"מ את ההודעה שפרסם לציבור.

"כאן בוידאו (נמנענו מלצרף את הוידאו מטעמים עקרוניים. ב.ב.), לדוגמה, אתם יכולים לראות כיצד דוברת הקמפיין של ״המחנה הציוני״ משוחחת על כותרת ראשית עם אתר Ynet, שעות ספורות לפני סגירת הקלפיות בבחירות. כך נוהגים כל הפוליטיקאים בישראל, ומובן מאליו שביתר שאת בתקופת הבחירות".

נתניהו הוסיף: "אני כמובן מקדיש את רוב זמני לניהול ענייני המדינה, אך מעת לעת, בדרך כלל בשעות הלילה ולאחר סיום יום עבודתי, גם אני משוחח עם אנשי תקשורת. אני מציג בפניהם את העשייה הגדולה שאנחנו מובילים למען מדינת ישראל ואזרחי ישראל – ומציע להם להביא את הדברים לפרסום".

עוד מדברי נתניהו: "לאחרונה בחר ״העיתונאי מטעם״ רביב דרוקר להגיש נגדי תביעה בדרישה לחשוף את שיחותיי עם חברי שלדון אדלסון ועם עורך ״ישראל היום״ לשעבר, עמוס רגב. כפי שהבהרתי, אין לי מה להסתיר: אדלסון הוא חבר קרוב שלי מזה כשלושים שנה ואני שמח לשוחח איתו מעת לעת. בשנים 2012-2015 שוחחתי איתו בממוצע של 0.75 שיחות בשבוע. בתקופה זו עמוס רגב ערך את עיתון ״ישראל היום״, העיתון הנקרא ביותר בישראל שמייצג את הקו הלאומי-שמרני בישראל. שוחחתי איתו בממוצע 1.5 שיחות בשבוע.
נהגתי גם לשוחח מעת לעת עם מו״לים ועורכים ראשיים של כלי תקשורת אחרים, כפי שכולם נוהגים.

אני מתנגד עקרונית לחשיפת השיחות שמתקיימות בין פוליטיקאים לאנשי תקשורת. לדעתי ההתערבות הזאת ביחסים המורכבים בין תקשורת לפוליטיקה אינה משרתת את הדמוקרטיה, אלא להיפך. לכן ביקשתי מבג״צ לקיים דיון נוסף בנושא. אני מקווה שהוא יפסוק הפעם אחרת. בכל מקרה, אין לקבל מצב שבו מקיימים סטנדרט אחד לי וסטנדרט אחר לכל השאר.

אם חושפים – חושפים הכל. לכן במקרה שהבג״צ ידחה את בקשתי, הסטנדרט האחיד יחייב שכל הפוליטיקאים יחשפו את פרטי השיחות שלהם עם אנשי התקשורת".

כתבות קשורות

גאב"ד מאקאווא בתפילה בציון הרשב"י • גלריה
שמחת האירוסין בחצרות טאלנא - קאמארנא רמת שלמה
מחנה צבאי ותשתיות טרור של חמאס: תיעוד מתקיפות חיל האוויר ברצועה • צפו
ט"ו באב בחצה"ק תולדות יהודה • גלריה
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי • כותרות העיתונים – י"ז באב ה'תשפ"א
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
חלוקת הג'ובים לא תמה: בכחול לבן שוקלים ניצול נוסף של החוק הנורבגי
לְהוֹדוֹת וּלְהַלֵּל • סעודת הודאה בחצה"ק סקולען ירושלים
לֹא הָיוּ יָמִים טוֹבִים לְיִשְׂרָאֵל • ט"ו באב בחצה"ק ראחמיסטריווקא
תיעוד מיוחד: כ"ק האדמו"ר מגור בנופש בעיר הקודש צפת
תיעוד: אב"ד קהל יראים שהה למנוחה אוסטריה
טיש ט''ו באב אצל המקובל הגרי''מ מורגנשטרן • גלריה

6 תגובות

 1. ברק היה ברמה יותר נמוכה
  הוא דיבר רק אם הכתבים לא אם המולי"ם
  אם מישהו היה יכול לבקש ממנו פירוט כמה הוא דיבר עם עיתונאים
  המספר יקפוץ באלפי אחוזים!!

 2. חחחח ברק. במקומך הייתי מתבייש לספר זאת. מה במשך 20 שנה זה מה שהסכימו לדבר איתך????? זה גם כנראה התשובה למה מפלגת העצמאות נעלמה כלא הייתה……ברק ברק לפעמים כדאי לשתוק ויחשבו שאתה……

 3. כולכם קשקשנים בגרוש!!!
  סלחו לי אבל ברק בא לומר לדעתי שאם אתה בקשר רציף כל כך עם מו"ל דווקא זה הבעיה יותר מעורך או עיתונאי כי זה מראה על שליטה יותר מאשר שיחה עם עיתונאי שמטרתה השפעה ההבדל הוא האם אתה מגיע ממקום של בעל הבית או מחבר וממקום של שמור לי ואשמור לך שיש לכולם
  ולכן אנחנו:
  לא לא נקנה את התירוצים של ביבי!!!
  ולא ניתן לו לבוז לאינטלגנציה שלנו !!!!

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן