לאחר הפרסום על החלטת היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, נערכה בדיקת פוליגרף לרעיית ראש הממשלה, ממנה עולה כי היא דיברה אמת בקרב הגירסאות שלה מול מני נפתלי

בצל הפרסומים על חקירה בעניינו של מני נפתלי נערכה ביום חמישי האחרון בדיקת פוליגרף לרעיית ראש הממשלה בפרשת המעונות.

הבדיקה כללה ארבע שאלות שיפורטו בהמשך והיא נערכה ביוזמת אתר News1 של העיתונאי יואב יצחק.

כאמור, את הבדיקה יזם אתר News1 "נוכח העניין הציבורי והעיתונאי בפרשה. שרה נתניהו נעתרה לאחר מאמצי שכנוע – על-אף המעמד המביך וההשפלה הכרוכים בכך. בסופה של הבדיקה נמצאה כאמור דוברת אמת בכל ארבע השאלות שהוצגו לה", מסביר יואב יצחק.

מי גנב את החמגשיות? היועמ"ש הורה לפתוח בחקירה נגד מני נפתלי

השאלות שנשאלה שרה נתניהו הן כדלהלן: האם הורית לנפח את מספר המשתתפים בארוחות במעון רה"מ? האם הורית לשנות את סוג הארוחה מפרטית למדינית? והאם הורית למני נפתלי להזמין ארוחות ממסעדות יוקרה? והאם נזפת במני נפתלי בגין ההזמנות הגדולות שביצע?

רעיית רה"מ השיבה בשלילה על 3 השאלות הראשונות (כלומר הכחישה את הטענות של מני נפתלי בענין), ואילו באשר לשאלה הרביעית – השיבה בחיוב.

כפי שציינו, נתניהו נמצאה דוברת אמת בבדיקה. "בניתוח ממצאי הבדיקה לא אובחנו בתשובותיה של גברת נתניהו לשאלות הרלוונטיות תגובות פיסיולוגיות המעידות על אמירת שקר. על סמך ממצאי הבדיקה אני בדעה כי הנבדקת, גב' נתניהו שרה, דוברת אמת בגרסתה כפי שזו באה לידי ביטוי בתגובותיה לשאלות הרלוונטיות בבדיקת הפוליגרף", כתב הבודק ובעל מכון הפוליגרף בו התבצעה הבדיקה, אבי חדד.

בתוך כך, בערוץ 2 דווח כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי להודיע על הגשת כתב אישום נגד שרה נתניהו בפרשה בתוך כשבועיים.