שרת המשפטים, איילת שקד, מתייחסת לתוצאות בדיקת הפוליגרף שנערכה לרעיית רה"מ: "ראשי הפרקליטות יקבעו על פי הראיות הקבילות ודעתם לא תוסח...הם עובדים לפי החוק. כמו שההפגנות לא ישפיעו עליהם - גם הפוליגרף לא ישפיע"

לבדיקת הפוליגרף שנערכה לרעיית ראש הממשלה לא תהיה כל השפעה על החלטת הפרקליטות: כך משוכנעת שר המשפטים, איילת שקד. "מהיכרותי המאוד קרובה עם ראשי הפרקליטות הם יקבעו על פי הראיות הקבילות ודעתם לא תוסח", אמרה שקד אמש בראיון לערוץ 2.

לדבריה, "אנשי הפרקליטות עובדים לפי החוק. אני לא מכירה את הפרטים, אבל כמו שההפגנות לא ישפיעו על ההחלטה שלהם, כל דבר שהוא לא ראייה קבילה (דוגמת פוליגרף. ב.ב.) לא ישפיע עליהם"

פרשת המעונות: מה גילתה בדיקת הפוליגרף שנערכה לשרה נתניהו?

כזכור, בצל הפרסומים על חקירה בעניינו של מני נפתלי נערכה ביום חמישי האחרון בדיקת פוליגרף לרעיית ראש הממשלה בפרשת המעונות.

הבדיקה כללה ארבע שאלות שיפורטו בהמשך והיא נערכה ביוזמת אתר News1 של העיתונאי יואב יצחק.

כאמור, את הבדיקה יזם אתר News1 "נוכח העניין הציבורי והעיתונאי בפרשה. שרה נתניהו נעתרה לאחר מאמצי שכנוע – על-אף המעמד המביך וההשפלה הכרוכים בכך. בסופה של הבדיקה נמצאה כאמור דוברת אמת בכל ארבע השאלות שהוצגו לה", מסביר יואב יצחק.

מי גנב את החמגשיות? היועמ"ש הורה לפתוח בחקירה נגד מני נפתלי

השאלות שנשאלה שרה נתניהו הן כדלהלן: האם הורית לנפח את מספר המשתתפים בארוחות במעון רה"מ? האם הורית לשנות את סוג הארוחה מפרטית למדינית? והאם הורית למני נפתלי להזמין ארוחות ממסעדות יוקרה? והאם נזפת במני נפתלי בגין ההזמנות הגדולות שביצע?

רעיית רה"מ השיבה בשלילה על 3 השאלות הראשונות (כלומר הכחישה את הטענות של מני נפתלי בענין), ואילו באשר לשאלה הרביעית – השיבה בחיוב.

נתניהו נמצאה דוברת אמת בבדיקה. "בניתוח ממצאי הבדיקה לא אובחנו בתשובותיה של גברת נתניהו לשאלות הרלוונטיות תגובות פיסיולוגיות המעידות על אמירת שקר. על סמך ממצאי הבדיקה אני בדעה כי הנבדקת, גב' נתניהו שרה, דוברת אמת בגרסתה כפי שזו באה לידי ביטוי בתגובותיה לשאלות הרלוונטיות בבדיקת הפוליגרף", כתב הבודק ובעל מכון הפוליגרף בו התבצעה הבדיקה, אבי חדד.