"מה יהיה עם הספרדים שלנו?": הראשל"צ זעק את זעקת השבת • צפו

הרב הראשי לישראל, הגאון רבי יצחק יוסף, מתייחס לראשונה לכוונה להתיר באמצעות ועדת שרים משחקי כדורגל בשבת באופן רשמי ואמר כי הדבר חמור אף יותר מעבודות הרכבת המבוצעות בשבת. "השרים והח"כים צריכים לחזור בתשובה" • צפו בדברים

את הדברים אמר הרב הראשי במסגרת שיעורו השבועי המועבר בלווין מבית הכנסת ה׳יזדים׳ בירושלים שם תקף את הכוונה לאפשר את המשחקים בשבת ואמר:

‎"מבקשים לתת היתר ׳ראסמי׳ למשחקים, אוי ואבוי, אם יהיה כדורגל בשבת כל המקומות כולם יעשו כדורגל, יבואו אנשים עם מכוניות והספרדים שלנו, שאנחנו דואגים להם, הם אנשים מסורתיים באים להתפלל בית כנסת, תלכו לראשון לציון, תלכו להרצליה … אני הייתי שם, כמה פעמים שבתות עשיתי שם, וראיתי מה קורה שמה, אנשים לא כל כך דתיים אולי אפילו מחללי שבת, אבל ברגע שיש כדורגל בשבת בהיתר של ועדת שרים – אוי ואבוי".

‎"מה יהיה עם הספרדים שלנו?", הוסיף הגר"י יוסף, "במקום שישבו בשבת וילמדו תורה – אפילו אם לא לומדים תורה אבל לא לעשות חילול שבת ההמוני הזה, שעכשיו זה יהיה בהיתר, זה הרבה יותר חמור שהדבר נעשה בהיתר מאשר שעושים את זה שלא בהיתר".

‎הראשון לציון הוסיף ואמר כי "צריכים להתפלל על המנהיגים שלנו שהקדוש ברוך ייתן להם חכמה בינה ודעת שהם יחזרו בתשובה. רבותיי, כולנו חוזרים בתשובה, גם השרים וחברי הכנסת וראש הממשלה, כולם צריכים לחזור בתשובה, כל אחד והעבירות שיש בידו".

‎"אוי ואבוי הדבר הזה שיעשו, זה יותר גרוע רבותיי מהרכבת. כמה עשו רעש על הרכבת שעובדים בשבת, הפועלים שעובדים, לא יודע יהודים, גויים, אבל עשו מזה רעש, נכון? צודקים, ודאי צודקים, זה יותר גרוע. שמה זה רק פועלים, פה זה כל הספרדים שלנו, אחינו הספרדים, מסכנים, ייכשלו בחילול שבת כזה גדול".

4 תגובות

שפתיים יישק!!!
איך הראשל"צ שליט"א דומה ומזכיר את אבא שלו
מרן רבינו הגדול זי"ע
שהי בוכה תמיד ודואג על צרתן וקדושתן של ישראל
ברוך שמסר עולמו לשומרים
השם יאריך את ימיו של בנו ממשיך דרכו מרן שליט"א
בטוב ובנעימים

זה מנהיג אמיתי עם דעת תורה שבאמת אכפת לו מהדור! אשרינו שזכינו!

איזה יופי ממש מזכיר את מרן זצ"ל

אשרנו שזכינו לו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן